Cv Örnekleri 2019

Cv Örnekleri Nasıl Hazırlanır

Bir CV Nasıl Hazırlanır. CV Örnekleri nasıl yazılması gerekir, hangi bilgileri dahil edeceğiniz konusunda bir araştırma yapıyorsanız doğru yerdesiniz.Cv’nin ne olduğunu anlamamız için öncelikle cv’nin ne anlama geldiğini öğrenmemiz gerekir.

Kısa adı CV  olan Curriculum (yaşam) Vitae (Özet) tam karşılık olarak Hayat özeti anlamını taşımaktadır. Cv’nin bir diğer adı ise Öz geçmiştir.

Cv Örnekleri Hazırlama Ne kadar fazla tecrübeli ve nitelikli olursanız cv örneğinizi hazırlama o kadar sıkıntılı olabiliyor. Bu durumda özgeçmişinize neleri dahil edebileceğiniz konusunda kararsız olabilirsiniz.

Unutmayın ki özgeçmiş örneğiniz ne kadar uzun olursa iş verenin bunu okuma şansı o kadar az olacaktır. Burada belirteceğimiz püf noktalar ile bu cv örneğinizi hazırlama ‘da karasızlığını giderecek bazı öneriler edinebilirsiniz.

Cv Neleri Dahil Etmeli?

Cv örneklerinde bir işverenin başvurduğunuz pozisyon için gerekli kriterleri taşıyıp taşımadığınızı gösteren ilk kaynaktır. İş bulmak için yapacağınız ilk şey iyi bir cv örneği hazırlamaktır.

Cv örneğinde; Kişisel bilgilerinize, eğitim bilgilerinize, iş deneyiminize, hobileriniz ve ilgi alanlarınıza dair bilgiler yer almalıdır. Temel başlıklar olarak bunlar sıralanmalıdır.

Daha sonra başvuracağımız pozisyon veya şirket kriterlerine uygun olarak Seminer ve Kurslar, Referanslar, Yabancı Dil bilgisi ve Bilgisayar Bilgisi gibi başlıklarda yer almaktadır.

Bir öz geçmişte yer alacak bilgiler ile alakalı sitemizde bu kategoride yer alan yazılardan bilgi edinebilirsiniz. 


Yüzlerce belkide binlerce başvuru arasında öne çıkmak, diğer başvuru yapan adayları saf dışı bırakmak iyi hazırlanmış bir cv ile mümkündür. İyi bir cv’nin nasıl hazırlanacağı konusunda emin değilseniz cv örnekleri ile alakalı sitemizde yer alan örneklerden yaralanabilirsiniz.

Örneğin Basit cv örneklerine ya da fotoğraflı cv örneklerine bu linkler aracılığıyla göz atabilirsiniz. Bu örnekler genellikle daha önce yayınlanmış ve kabul görmüş örneklerden veya editörlerimiz tarafından gerekli kurallar dikkate alınarak hazırlanmış örneklerden oluşmaktadır.

Gelişen teknoloji ile birlikte her ne kadar şirketler artık kurumsal web siteleri aracılığıyla iş başvurularını alıyor olsalarda yine bu web sitelerinde cv lerinizi yüklemek için bir alan tanımlamasıda yapılmaktadır.

Böylelikle kendi hazırlamış olduğunuz öz geçmiş örneğinizide başvuracağınız şirketle paylaşabilirsiniz. Ama bu linkteki yazıda uzunca bahsettiğim konudaki gibi cv’nizi pdf formatında karşı tarafa iletmelisiniz.

 

 

One thought on “Cv Örnekleri 2019
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir