Kişisel Gelişim

CV’nizde Fotoğraf Kullanımı

Cv Örneğinize bir fotoğraf eklemeyi düşünüyorsanız bu fotoğrafın sizi temsil edeceğini bilmelisiniz. Bu yüzden ya hiç fotoğraf eklemeyin ya da fotoğrafınızı profesyonel bir şekilde çektirin. Bir öz geçmişte en büyük kaybetme nedenlerinden biri fotoğrafınızdır.

Fotoğraf ile kıyafetiniz uyumlu olmalıdır. Resminizin arka fonu mesela ya beyaz yada gri olmalıdır. Fotoğraf çekerken çektiğiniz resmi cvnize ekleyeceğinizi belirtin, fotoğrafınızı çeken kişi ona göre bir arka fon ayarlayacaktır.

Erkek adaylar için eğer sakallı iseniz sakalınızı kesin. Bir kravat ve koyu renkli takım elbiseyle fotoğrafınızı çektirin. Sakallar şirket profili için uygun olamayabilir ve ya yaşınızı göstermez, sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterebilir.

Bayanlar için çok fazla takı olmamasına dikkat edin. Sade ve şık giyinin. Erkekler gibi koyu renkli kıyafetler tercih edebilirsiniz.

Profesyonel görünmeyen resimler elenmenize neden olabilir. Duruş önemlidir. Saçlarınız dağınık olmamalıdır.İşte profesyonelce çekilmiş bir kaç fotoğraf örneği.

Word belgesi olarak hazırlayacağınız özgeçmişinize nasıl fotoğraf eklemeniz gerektiğini bilmiyorsanız bu linki inceleyebilirsiniz. Siemizde yer alan fotoğraflı cv örnekleri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir