Meslek Grubu

Doktor Cv

Özet

Her meslek grubunda olduğu gibi Doktorlarında cv örneği hazırlamaya ihtiyacı vardır. Hem özel hastanelere müracaat etme hem de sağlık bakanlığının Verimlilik Yerinde Değerlendirme Rehberi çerçevesinde dolayı doktorların ya da tıp  öğrencilerinin öz geçmiş hazırlamaları gerekmektedir. İçerik 1 Başlıklar 2 Doktor […]

Her meslek grubunda olduğu gibi Doktorlarında cv örneği hazırlamaya ihtiyacı vardır. Hem özel hastanelere müracaat etme hem de sağlık bakanlığının Verimlilik Yerinde Değerlendirme Rehberi çerçevesinde dolayı doktorların ya da tıp  öğrencilerinin öz geçmiş hazırlamaları gerekmektedir.

Bu çerçevede sağlık bakanlığın yayınladığı format ve bazı özel hastanelerin istemiş olduğu bilgiler doğrultusunda hekimler için cv nasıl hazırlanır,hangi başlıklar olması gerekir ve cv örneklerini bu yazımızda paylaşacağız.

Başlıklar

Bir hekimin ve ya tıp öğrencisinin öz geçmişinde yer alacak başlıklar ve içerikleri yazımızın devamında sıralamaya çalışacağız.

 1. Ad Soyad
 2. Uzmanlık Alanı : Dr.
 3. Telefon
 4. Eposta
 5. Branş
 6. Klinik
 7. Yabancı Dil
 8. Eğitim
 9. Çalışılan Kurumlar
 10. Yayınlar/Bilimsel Çalışmalar
 11. Üyelikler
 12. Yapmış Olduğu Özellikli Ameliyatlar

Bu içerik ve başlıkların çoğunun cv örneğinde bulunması gerekmektedir.

Cv örneği hazırlarken dikkat etmemiz bazı kurallar vardır. Bunlardan ilki cv örneğimizin kesinlikle 2 sayfadan fazla olmaması ancak doktorlar için bu durum istisna dışında tutulabilir. Çünkü yayınlamış oldukları makaleler çok fazla olabilir. Bu durumda bir doktorun öz geçmiş örneği 4 -6 sayfaya kadar çıkabilmektedir.

Bunun dışında cv yazarken imla kurallarına ve yazım düzenine çok dikkat etmeliyiz. Yazı tipi 10 Puntodan Küçük veya 12 puntodan büyük olmamalı. Cambria veya Times New Roman Yazı Tipi ideal olandır. Daha detaylı Bilgi almak için Lütfen Tıklayınız.

Tüm bu düzenlemelerin ardın cv örneğimizi mutlaka pdf şeklinde kaydediniz. Sizi daha profesyonel gösterecektir. Ayrıca teslim edildikten sonra değişiklik yapılmasını engelleyecektir. Eğer Microsoft Office Word programında nasıl çalışacağınızı veya düzenlemeyi nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız bu linkte detaylı anlatım mevcuttur.

Doktor Cv Örnekleri

Tablo Şeklinde Cv Örneği


cv
cv


Hekim Cv Örneği

Sade Doktor Cv


doktor cv örneği

doktor cv örneği


Doktor Cv Örneği İndir

Detaylı Doktor Cv


detaylı doktor cv

detaylı doktor cv


Detaylı Cv Örneği

Kamu Hasteneleri


kamu hasteneleri cv

kamu hasteneleri cv


Sağlık Bakanlığı Cv

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir