Doktor CV

doktor cv örnekleri

Her meslek grubunda olduğu gibi Doktorlarında cv örneği hazırlamaya ihtiyacı vardır. Doktor CV Örneği hem özel hastanelere müracaat etme hem de sağlık bakanlığının Verimlilik Yerinde Değerlendirme Rehberi çerçevesinde dolayı doktorların ya da tıp öğrencilerinin öz geçmiş hazırlamaları gerekmektedir.

Bu çerçevede sağlık bakanlığın yayınladığı format ve bazı özel hastanelerin istemiş olduğu bilgiler doğrultusunda hekimler için CV nasıl hazırlanır, hangi başlıklar olması gerekir ve CV örneklerini bu yazımızda paylaşacağız.

Başlıklar

Bir hekimin ve ya tıp öğrencisinin öz geçmişinde yer alacak başlıklar ve içerikleri yazımızın devamında sıralamaya çalışacağız.

 1. Ad Soyad
 2. Uzmanlık Alanı : Dr.
 3. Telefon
 4. Eposta
 5. Branş
 6. Klinik
 7. Yabancı Dil
 8. Eğitim
 9. Çalışılan Kurumlar
 10. Yayınlar/Bilimsel Çalışmalar
 11. Üyelikler
 12. Yapmış Olduğu Özellikli Ameliyatlar

Bu içerik ve başlıkların çoğunun CV örneğinde bulunması gerekmektedir.

CV örneği hazırlarken dikkat etmemiz bazı kurallar vardır. Bunlardan ilki CV örneğimizin kesinlikle 2 sayfadan fazla olmaması ancak doktorlar için bu durum istisna dışında tutulabilir. Çünkü yayınlamış oldukları makaleler çok fazla olabilir. Bu durumda bir doktor öz geçmiş örneği 4 -6 sayfaya kadar çıkabilmektedir.

Bunun dışında cv yazarken imla kurallarına ve yazım düzenine çok dikkat etmeliyiz. Yazı tipi 10 Puntodan Küçük veya 12 puntodan büyük olmamalı. Cambria veya Times New Roman Yazı Tipi ideal olandır. CV Hazırlama konusundaki makalemizi okuyunuz.

Tüm bu düzenlemelerin ardın CV örneğimizi mutlaka PDF şeklinde kaydediniz. Sizi daha profesyonel gösterecektir. Ayrıca teslim edildikten sonra değişiklik yapılmasını engelleyecektir. Eğer Microsoft Office Word programında nasıl çalışacağınızı veya düzenlemeyi nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız Word CV detaylı anlatım mevcuttur. Daha fazla doktor CV örneği arıyorsanız sağlık bakanlığı sitesini inceleyebilirsiniz.

Doktor Cv Örneği

Tablo Şeklinde CV Örneği

cv


indir

Sade Doktor CV

doktor cv örneği
doktor cv Türkçe


İndir

Detaylı Doktor CV

detaylı doktor cv
detaylı dr. CV


indir

Kamu Hasteneleri

kamu hasteneleri cv
kamu hasteneleri CV boş cv örnekleri


İndir

Sağlık Bakanlığı formatında CV
Sağlık Bakanlığı formatında CV
okuyucu yorumlarıYORUMLAR