Avukat CV

Avukat Cv Örneği

Saygın bir firmada staj, iş-çalışma programı veya yeni bir pozisyon arayan bir avukat mısınız? Avukat CV örneğinizi güncellemenin ve sizi diğer adaylardan farklı kılacak ve işverenin dikkatini çekecek etkili bir başvuru dosyası hazırlamanın zamanı geldi. 

Herhangi bir şirkette veya hukuk bürosunda avukat olarak çalışabilmeniz için bir çok fırsat vardır. Avukat CV Örneklerimiz ile eğer bir hukuk bürosunda veya  şirkette avukat olarak müracaat edecekseniz yöneticilerin dikkatini çekecek şekilde CV hazırlamış ve işe alınmanız için çok önemli adımı atmış olacaksınız.

Avukat CV’sinde olması gerekenler.

Temel hatlar içerik genelde aynıdır. Farklı olan şirketlerdir. Şirketlerin sizden tam olarak ne istediğinizi çok iyi bilmeniz gerekebilir. Her şirkete uyan bir belge olmasa da, birçok şirket standart bölümleri kullanmaktadır. 

Uzmanlık Alanınız

Avukat CV örneğinize başlarken, adınızı ve soyadınızı yazdıktan sonra altına veya yanına uzmanlık alanınızı yazmanız önerilir. Çoğu kişi genelde Avukat yazmayı tercih eder. Ancak eğer belirli bir konuda uzman olduysanız bunu yazmanız daha doğru olabilir. Örneğin İş hukuku avukatı, teknoloji avukatı, aile hukuku avukatı şeklinde belirtebilirsiniz.

Yapı

İdeal olarak bir Avukat CV’sinde olması gereken başlıklar genel başlıklarla aynıdır. Ancak genel bir özgeçmişte bulunan başlıkları aşağıdaki gibi değiştirerek CV’nize resmiyet kazandırabilirsiniz.

 • Kişisel Bilgiler
 • Mesleki Deneyimler
 • Eğitim Bilgisi
 • Mesleki Ehliyetler
 • Sertifikalar

Tasarım

Bir avukat olarak görevlerinizin bir parçası olan, iyi bir profesyonelin sahip olması gereken temel niteliklere uygun bir tasarım seçmeniz önemlidir. Bu nedenle tasarım, metodik, ciddi ve titiz bir tavrı yansıtmalıdır. Bu nedenle, mümkünse başvurduğunuz firmanın renk kodlarını alan sade bir format seçin. Bu, şirketin kodlarını özümsediğinizi ve kendinizi onlarla özdeşleştirdiğinizi göstermeniz için avantaj sağlayacaktır.

Düzen

İyi avukat CV örnekleri, işe alım görevlisinin dikkatini çekmeli. Bunun için kendinizi ilgili bilgilerle sınırlayın ve tekrardan kaçının. Bir avukat özgeçmişi kısa olmalıdır, bu yüzden iki sayfayı aşmayın. Belgenin yapısını vurgulamak için her yeni bölüm için profesyonel, modern bir yazı tipi ve başlıklar kullanın. Açık renkli bir arka plan okumayı kolaylaştıracaktır. Fotoğrafa gelince, bir avukatın özgeçmişinde olması şart değildir.

Stajyer Avukat CV Hazırlama

Stajyer avukat CV hazırlayacaksanız, kendinizi göstermek adına bir ön yazı yazabilirsiniz. Ayrıca eğitim bilgilerinizi detaylandırarak en başarılı olduğunuz ders notlarınızı yazabilirsiniz.

Stajyer avukat olarak yazacağınız bu ön yazının amacı işverenlerin ilgisini çekmek olmalıdır. Eğer bir önyazı yazacaksanız 3 soruya cevap vermeye dikkat edin.Kimsin? Şirketten nasıl yararlanabilirsiniz? Kariyer hedefiniz nedir? 

Bunların yanında stajyer avukat olarak bir iş başvurusu yaparken; üstlendiğiniz başarılar ve elde ettiğiniz sonuçlarla anlatabilirsiniz. Genel olarak, istenen staj ile uyumlu niteliklerinizi ve güçlü yönlerinizi vurgulayın. Başvuracağınız şirketle alakalı daha fazla bilgi sahibi olmaya çalışın.

Mülakatta staja ve genel olarak çalışmaya olan ilginizi gösterebilmeli ve çeşitli soruları güvenle cevaplayabilmelisiniz. Hazırsanız görüşme daha sorunsuz geçecektir. İkinci nokta ise hatalarınız hakkında konuşmaktan korkmamanızdır . Genellikle gelecekteki staj danışmanınız olacak olan işe alım görevlisi, karmaşık durumları nasıl yönetebileceğinizi ve bunlardan ne gibi dersler çıkardığınızı bilmek ister.

Yeni Mezun Avukat CV

Stajını tamamlayıp mesleki yeterlilik belgenizi aldıktan sonra yeni mezun avukat olarak önünüzde üç seçenek duru. Baroya dahil olmak,kendi avukatlık büronuzu kurmak veya ortak olmak ve bir şirkette ya da avukatlık bürosunda çalışmak.

Eğer son seçeneği seçerseniz yeni mezun avukat CV örneğine ihtiyaç duyacaksınız. Bir stajyer avukat gibi yeni mezun adaylarda iyi bir ön yazı yazarak iş alım ihtimalini artıracaktır. Ayrıca yine başarılı olduğunuz derslerin notlarını eğitim alanında detaylandırabilirsiniz. Yeni mezun avukat CV hazırlama için yukarıda yazan bilgilere dikkat ederek CV örneğinizi tamamlayabilirsiniz.

Word programı aracılığıyla avukat CV örneğinizi hazırladıktan sonra farklı kaydet seçeneği ile PDF şeklinde kaydedebilirsiniz.Aşağıda sunulan resimdeki gibi.

word pdf olarak kaydetme cv
word PDF olarak kaydetme CV

Avukat CV Örnekleri

Yukarda yazılan bilgilere dikkat ettikten sonra sizlere ücretsiz olarak Word belgesi olarak sunduğumuz avukatlar için CV örneklerini indirip düzenleyin. Çıktınızı PDF şeklinde kaydetmeniz size profesyonellik katacak ayrıca Word şeklinde bir ek dosyası göndermeniz başkaları tarafından düzenlenmesine imkan verecektir. Aşağıda bulunan avukat CV örnekleri, iş başvurusunda bulunacaklar için çeşitli avukat CV’leri incelenerek hazırlanmıştır. Eğer avukat CV örneğinizi İngilizce olarak hazırlayacaksanız İngilizce CV Hazırlama rehberimizi okuyabilirsiniz.

Avukat Cv Örneği
Avukat Cv Örneği

İndir

Avukat Cv Örneği Resmi
Avukat Cv Örneği

İndir

okuyucu yorumlarıYORUMLAR
   Ahmet5 yıl önce

   Teşekkür ederim