e

Öğretmen CV Örnekleri

Öğretmen Cv Örnekleri

Tecrübeli Öğretmen ya da yeni mezun öğretmen CV örneği hazırlama süreci sizlere zor veya sıkıcı gelebilir. Bu makalemizde CV Örnekleri ile sizlere Word şeklinde kaydetmeyi ve öğretmenler için CV hazırlama tekniklerinden bahsedeceğiz. CV hazırlama formu adımlarına ve öz geçmiş formunu PDF olarak kaydetmeye değineceğiz.  

Bir Türkçe, Matematik, İngilizce, Okul Öncesi veya yeni mezun Öğretmen adayı olarak özel okula iş başvurusu yapacaksanız CV örneğinizde ilk dikkat etmeniz gereken şey sıfır yazım hatasıyla doğru gramer bilgisiyle CV’nizi hazırlamanız olacaktır. Öğretmenlik becerilerinizi ve deneyiminizi CV formunda nasıl vurgulayacağınızı keşfetmek için okumaya devam edin.

Öğretmen CV’si Nasıl Olmalıdır?

Gelişen ve sürekli ilerleyen teknoloji ile öğretmen CV örnekleri tek bir şablonla sınırlı kalmamaktadır ama genel olarak Klasik Bir CV örneği en iyi tercih olmaktadır. İşe alma sürecinde işveren bir ilkokul veya ortaokul öğretmeninin CV yazıp yazmadığına değil, öğretme niteliklerinize, deneyimlerinize ve becerilerinize bakmaktadır. Öğretmenlerinde CV hazırlarken bunlara dikkat etmesi gerekmektedir.

İdeal olarak öğretmen öz geçmiş formunda becerileriniz iş tanımında talep edilenlerle eşleşmelidir. Öğretmen CV‘nizi hazırlarken her iş için uyarlanmamalı, okulu ve topluluk bağlamını yansıtmalıdır. Her şeyden önce, eğitim vereceğiniz alanla sınırlı olduğunu unutmayın, bu yüzden yazdığınız her şeyde özlü olun. Bir CV hazırlayarak tüm özel okullara müracaat etmeyiniz.

Öğretmen CV Hazırlarken CV’nin yanında veya içinde bir ön yazı olması sizleri daha üst sıralara taşıyacaktır. Bu Ön yazı kısa ve öz olmalı.Bir Ön yazının nasıl yazılması hakkında yayınlamış olduğumuz yazımıza ön yazı linkinden ulaşabilirsiniz. 

Öğretmen CV örneklerinde ön yazı konusuna kısaca değinmek gerekirse. Ön yazınızda kim olduğunuzu göstermeli ve sunulan öğretim rolüyle ilgili becerilerinizden ve güçlü yanlarınızdan bahsetmelisiniz . Eğer bu ön yazı CV’nizin içinde yer alacaksa ön yazının çok kısa bir versiyonu olarak düşünün. Öğretmen ön yazı örnekleri için makelemizi okuyabilirsiniz.

Boş Öğretmen CV örnekleri yazma kılavuzu hazırlarken eğitim vereceğiniz alan ile ilgili becerileriniz almış olduğunuz kurs ve seminerleri, kendi alanınızla ilgili varsa özel şirketlerle ve özel okullarla çalışmalarınız bunları belirtmeniz yararınıza olacaktır. Memurlar için CV Hazırlamak istiyorsanız kurumunuzun sizden istediği bilgilere göre öz geçmiş formunuzu doldurmanız gerekir.

Bir özel okulun  vermiş olduğu Türkçe Öğretmeni Arıyoruz başlıklı ilanında yer alan temel şartlar şunlardır. İlgili Pozisyonda En az 5 Yıl Tecrübe, IB Eğitim Sistemi ile Eğitim vermiş, Tercihen İngilizce Bilen şartları aranmaktadır. Türkiye’nin en saygın okullarından birinin vermiş olduğu ilanda yer alan şartlar bunlar.

İlanın en başında yer alan bizimle aynı hayali paylaşan kısmı burada dikkat etmemiz gereken nokta. Şimdi Türkçe Öğretmeni olarak bu okulun hayalleri neler öğrencilere ve velilere neler vadediyor, insan kaynakları personelleri hakkında bilgiler neleri sever neleri sevmez, hangi noktalara dikkat eder, sonra okul yöneticisi hakkında aynı bilgileri edinip CV örneğimizi buna uygun şekilde doldurmamız gerekir.

Özel okul iş başvurusu yapmak için öz geçmiş örneğinizi verecekseniz, ya da e-posta olarak gönderecekseniz ya da online olarak özel okulun resmi web sitesi üzerinden gönderecekseniz sizlere tavsiyemiz okulu, okulun yöneticilerini, okul müdürlerini varsa insan kaynakları personelini iyi araştırmalısınız. Bu araştırma hem okulun web sitesi aracılığıyla hem de yöneticilerin, müdürlerin sosyal medya hesaplarını takip etmekle yapılması sizlere çok yardımcı olacaktır.

O yüzden sürekli belirttiğimiz CV yazma kılavuzu hakkında en önemli noktalardan biri işe göre CV hazırlayın. Bir CV örneği hazırlayıp tüm özel okullara göndermeyin.

Öğretmenlik mesleğinde yeni iseniz yani yeni mezun bir öğretmenseniz, stajınızı veya gönüllü olduğunuz zamanları özgeçmiş örneğinize ekleyebilirsiniz. Bu kısma stajyer olarak çalıştığınız alanlar eklenebilir. Son olarak, ‘dijital okuryazar‘ öğretmenlere büyük bir talep var. Bilgisayarlarla çalışırken söz konusu olan herhangi bir deneyimi dahil edin, bunun sınıfta yapılması gerekmez.

Burada yer alan boş CV örnekleri 2019 ve 2020 yıllarında çeşitli özel okulların insan kaynakları web sitelerinde yer alan bilgiler doğrultusunda hazırlanmıştır. Sitemizde çok fazla CV örnekleri olmasına karşın siz değerli öğretmenlerimiz içinde 5 adet CV örneği hazırlanmış olup kısa süre içerisinde bu CV örneklerine yenilerini ekleyeceğimizi bilgilerinize sunarız. Sitemizde yer alan öğretmen hazır CV örneklerini ücretsiz bir şekilde indirip Word programı ile düzenleyebilirsiniz.

CV örneği yazma konusunda hangi noktalara dikkat edeceğinizi, bir CV örneğinde olması veya olmaması gereken başlıklar hakkında bilgi almak isterseniz yayınlanan yazılarımızı dikkatlice okuyunuz.

Covid-19  pandemisi nedeniyle özel okullarda işten çıkarılmalar arttı, yeni sözleşmelerin yapılması uzamış durumda. Çalışan öğretmenlerimizin iş yükü daha çok artmış durumda.Yeni mezun öğretmen adaylarını artık daha zor bir süreç bekliyor olacaktır. Bu konuda öğretmen CV örnekleri hazırlarken mutlaka bilgisayar becerilerinize uzaktan eğitim programlarına dahil bilgileri eklemeyi ihmal etmeyiniz. 

2019 yılında yayınlamış olduğumuz bu yazımızda dijital okur yazarlığın öneminden ve bu konudaki deneyimlerin öğretmen CV örnekleri dolu şablon hazırlarken eklemeniz gerektiğinden bahsetmiştik.Bundan sonraki yıllarda da online eğitimler, uzaktan eğitimler daha çok gündeme gelecektir.Bu konuda mutlaka kendinizi geliştirmeniz gerekmektedir.

Öğretmen CV Word Hazırlama

CV oluştururken Word belgesi genelde kullanılır. Öğretmen CV örnekleri Word (doc) oluşturma kolay ve herkes tarafında yapılabilir. Word (docx) olarak düzenlerken aşağıdaki bilgilere dikkat ederek CV hazırlayabilirsiniz Word programı ile CV hazırlama sizlere kolaylık sağlayacaktır. Eğer Excel belgesi olarak hazırlamak isterseniz bu konuda da sitemizde örnekler mevcuttur.

Düzen:Ters Kronolojik düzen olmalıdır.

Yazı Tipi: Yaz tipi için Ubuntu yazı fontu kullanılabilir.

 • Metinler için 11-12 Punto
 • Başlıklar için 14-16 Punto
 • Satır aralığı 1 ya da 1,15 inç
 • Kenar Boşlukları tüm kenarlar için 1 inç.
 • Sayfa Sayısı En Fazla 2 sayfa İdeal olan 1 sayfadır.

Öğretmen CV Örnekleri Pdf Kaydetme

Dosya Türü: Profesyonel bir görünüm için oluşturulan CV örneği PDF şeklinde kaydedilmelidir. CV örneğinizi PDF şeklinde kaydedip mail olarak atın ya da online olarak gönderecekseniz yine PDF olarak göndermeniz gerekir. PDF CV örneği size profesyonellik katacaktır. CV örneğinizde olası düzen bozulmalarının önüne geçecektir. Başkakarının CV örneğinizi düzenlemesine engel olacaktır. CV doldur mail at ama PDF olarak at. Word dosyası ya da Excel dosyası olarak eğer sizden istenmediyse kesinlikle göndermeyin

Öğretmen CV Örneğinde Hangi Bölümler Yer Almalıdır.

 • Kişisel Bilgiler: Detaylı bilgiler içermelidir. Sigara kullanımı,medeni durum,doğum tarihi vs.
 • Fotoğraf: Aksi belirtilmemişse mutlaka eklenmelidir.
 • İletişim Bilgileri: Adres, Tel ve Varsa sosyal medya hesapları eklenmelidir.
 • İş Tecrübesi: İş tecrübenizle birlikte Başarılar ve Ödüller eklenmelidir. 30 kişilik sınıf mevcudunda %70 TEOG başarısı gibi.
 • Eğitim Bilgileri: Almış olduğununuz eğitimlerin yanında eğitim hayatınızdaki başarılarınız ve ödülleriniz detaylıca yazılmalıdır.
 • Kurs Eğitim ve Projeler: Eğer bu başlıkta çok fazla birikiminiz varsa ayrı başlıklar halinde belirtebilirsiniz.
 • Yabancı Dil: Okuma, Anlama ve Konuşma değerlendirmesi ya da oranı içermelidir.
 • Bilgisayar Bilgisi: Uzaktan Eğitime dayalı gerekli bilgiler ve temel bilgisayar bilgisi.
 • Hobiler ve Ilgi Alanları: IK Personelinin dikkatini çekebilecek bilgilere yer verilmelidir. Genel değil, özel olmalıdır. Örneğin Müzik değil, Gitar çalmak, ya da Keman dinlemek.
 • Referanslar: Branşınızı ya da mesleğinizi ilgilendiren alanlarda referans belirtmelisiniz.Bir milletvekili olmamalı.
 • Önyazı: Eğer yeni mezun öğretmen adayıysanız ya da çok fazla iş tecrübeniz yoksa mutlaka eklemelisiniz.

CV Hazırlama konusunda daha fazla bilgi almak isterseniz CV hazırlama adresi inceleyebilirsiniz. Sitemizde yer alan Word CV örneklerini daha kolay düzenleme ve PDF haline dönüştürme hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Ayrıca daha farklı bilgiler almak için MEB sitesini ziyaret edebilirsiniz. Sizlerle şu anlık 6 adet öğretmen CV örneği paylaşmış olacağız.

Transkript cv örneği
Transkript CV örneği

İndir

ÖĞRETMEN-CV-ÖRNEĞİ-1
ÖĞRETMEN-CV-ÖRNEĞİ-1

İndir

okul-is-basvurusu
okul-is-basvurusu için CV örneği

İndir

 

 • Ayla öğretmen
  4 sene önce

  Aydınlatıcı bilgiler verilmiş.Teşekkür ederiz

  yorum beğen
 • Öğretmen Erdal
  4 sene önce

  Başka örnekler ekleyebilirmisiniz

  yorum beğen
 • Kemal
  4 sene önce

  Teşekkür ederim bir öğretmen adayı olarak güzel bilgiler edindim

  yorum beğen
 • Aydın
  3 sene önce

  Teşekkür ederim cv örneklerinin reismleri biraz daha büyük olursa sanki daha iyi olacak ama diğer sitelerden farklı güzel örnekler ve bilgiler var

  yorum beğen
 • tarık
  3 sene önce

  öğretmenler için hazırladığınız bu cv örnekleri için teşekkür ederim.

  yorum beğen
 • öğretmen
  2 sene önce

  sitenizde oluşturduğum cv yi indiremedim ve posta adresime gelmedi. Nedenini öğrenebilir miyim. Sonuçta kişisel bilgilerimizi belirttiğimiz bir program.

  yorum beğen
  • Cv format
   2 sene önce

   Sitemizde CV doldurabileceğiniz bir alan mevcut değildir. Başka siteyle karıştırmış olabilirsiniz. Teşekkür Ederiz.

   yorum beğen
 • öğretmen
  2 sene önce

  DÜZELTME!
  Gönderdiğim yoruma karşılık olarak açıklama yaptıgınız için öncelikle teşekkür ederim. sizin de belirttiğiniz gibi sizin sitenizden başka sitelere de bakmıştım. Açıklamanızı dikkate alarak girdiğim siteleri kontrol ettim ve başka bir site olduğunu farkettim. Sizden özür diliyor ve anlayışınız için şimdiden teşşekkür ediyorum.

  yorum beğen