Mühendis Cv Kişisel Gelişim

İngilizce Cv Örnekleri

İngilizce cv örnekleri konusu tıpkı Türkçe Cv Hazırlama konusu gibi belirli kalıplara bağlıdır. Ancak uluslararası firmalarda ilgili ülkenin kanunlarınında iyi bilinmesi gerekir. Konu sadece İngilizce cv örneği hazırlamak değildir. Bir Türkçe cv hazırlamak gibi başlıkları ve içerikleri İngilizce yapıp cv örneği hazırladım diyemezsiniz.

Nasıl İngilizce Cv Hazırlanır?

İngilizce öz geçmiş örneği için ilk başta iyi bir ingilizce dil bilginizin olması gereklidir. Çünkü cv örneği hazırlarken dikkat etmemiz gereken noktaların biri dil bilgisi ve yazım yanlışı yapmamaktır. İkinci husus bunu belgelendirebilmelisiniz. En azından uzmanlık alanınız ile alakalı İngilizce dil bilgisine sahip olmanız gerekmektedir.

İngilizce cv hazırlamak için yabancı kaynaklardan yararlanabilirsiniz. Bu kaynaklarda sayısız hazır cv örnekleri, boş cv örnekleri ya da mesleklere göre cv örneği hakkında bir çok örnek cv bulabilirsiniz. Format olarak genelde word cv örnekleri öne çıkmakla beraber pdf cv örneklerinin sayısıda azınsanmayacak kadar çoktur. Ancak bunu yaparken de cv ile resume arasındaki farkı bilmeniz gerekir. Resume fotoğrafsız olarak hazırlanan en çok 2 sayfadan oluşan daha çok Amerika Cv Örneği, Kanada gibi Kuzey Amerika ülkelerinin kullanmış olduğu formlardır.

Bulabileceğiniz hazır cv örneklerini ya da boş cv örneklerini word programı aracılığıyla kolayca düzenleyebilirsiniz. Word cv düzenleme hakkında yazım ve dil bilgisi denetimini devre dışı bırakırmanız önerilir. Yazım ve Dil bilgsi denetimi devre dışı bırakırkan ilgili sekmede yazım ve dil bilgisi denetimi yapma kutucuğunu işaretleyip tamam demeniz yeterlidir.

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi başvuracağınız ülkenin kanunlarını da araştırmanız gerekebilir. Bunun nedenlerinden biri cv örneğinizde fotoğraf kullanma sorunu. Bazı ülkelerde cv örneğine fotoğraf eklenmesi ya da fotoğraf eklenmesinin istenilmesi yasal olarak ayrımcılığa neden olduğundan suç teşkil etmektedir.

İngilizce Cv Örnekleri

İngilizce cv örnekleri bulma noktasında sizlere yardımcı olabilecek kaynak google.com’ dur. Google arama ile: Resume, Resume Samples, resume templates, Resume Examples gibi arama terimleri kullanabilirsiniz. Ya da diğer ingilizce dilini kullanan ülkeler için cv examples, Curriculum Vitae (CV Uzun Hali) gibi kelimeler kullanabilirsiniz. Genellikle online cv hazırlama ya da ücretli cv hazırlama siteleri çıkacağı için ilgili kelimlerin sonuna ya da başına free kelimesini ekleyerek daha fazla kaynağa ulaşabilirsiniz.

İngilizce hazırlanmış özgeçmişi; akademisyenler bilişim uzmanları gibi mesleler ya da uluslararası firmalarda çalışmayı düşünem tır şöförleri, garson, aşçı gibi mesleklerde ihtiyaç duymaktadır.

Sizlere Örnek Olması amacıyla bu siteden bulduğum yazılım mühendisi (software engineer) ingilizce cv örneğini paylaşmak istiyorum.

SOFTWARE ENGINEER resume
SOFTWARE ENGINEER resume İngilizce cv örneği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir