3 Adımda PDF CV Oluşturma

PDF CV Oluştur

Bir iş teklifine başvurmak istiyorsunuz, ancak PDF CV ihtiyacınız var ve nasıl oluşturacağınızı bilmiyorsanız endişelenmeyin. CV’nizi PDF formatında dışa aktarmak için tüm adımları açıklayacağız. Ayrıca, .pdf ve .doc biçiminde ücretsiz olarak indirebileceğiniz CV örnekleri sunuyoruz. İndirdikten sonra bunları ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebilirsiniz.

Şirketler, eskiden iş başvurusu yapan adaylardan Word formatında bir Özgeçmiş (CV) isterlerdi. Ancak bu, Word biçiminin neden olabileceği birçok uyumluluk sorunu nedeniyle değişti. Bu nedenle, CV’nizi göndermek için PDF CV Hazırlama önemli hale gelmiştir.

CV Yazma ve PDF’e Aktarma

Bir Word dosyasını PDF’ye dönüştürmenize yarayan yüzlerce program vardır. PDF CV oluşturma için, en kolay ve en güvenli yöntem, bunu doğrudan Word’den yapmaktır. Microsoft Word, CV’nizi PDF olarak dışa aktarmanıza olanak tanır .

1- Ücretsiz CV İndirin

Sıfırdan bir CV oluşturma konusunda endişelenmenize gerek yok, ücretsiz olarak indirebileceğiniz yüzlerce örneğimiz var. En çok beğendiğinizi seçin, ardından indirin. Her zevke, profile ve mesleğe uygun Özgeçmiş örneklerimiz var!

2- CV Şablonunuzu Word ile Düzenleyin

Word CV oluşturma konusunda eminiz ki çoğunuz bilgi sahibisiniz ancak bu konuda daha fazla bilgi almak için aşağıda bulunan makalemize göz atabilirsiniz. Seçtiğiniz CV şablonunu kişisel bilgilerinizle doldurun ve uygun gördüğünüz şekilde kişiselleştirmek için tereddüt etmeyin (renkler, resimler, metinler…). CV’nizi yazmayı bitirdiğinizi düşündüğünüzde, artık onu PDF olarak dışa aktarabileceksiniz. Böylelikle PDF CV doldurma derdinden kurtulursunuz.

3- CV’nizi PDF Olarak Kaydedin

Özgeçmişimizi hazırladıktan sonra şimdi onu PDF olarak kaydetmemiz gerekecek. Bunun için Dosya sekmesinden Farklı Kaydet seçeneğini seçtikten sonra PDF yazanı seçip kaydetmeniz gerekecek.

PDF CV
PDF CV Oluştur

Ve işte bitti! CV’niz artık PDF formatında . Sadece başvurmak ve ilk iş görüşmenizi almak için göndermeniz gerekiyor. Bunun için online başvuru sayfasını kullanabilir ya da cv mail olarak gönderebilirsiniz. Göndermeden önce PDF Özgeçmişinize son bir göz atmayı unutmayın. Ayrıca sadece göndermek için değil çıktı almak ve CV Yazdırmak içinde bu yöntemi kullanmalısınız.

PDF CV Oluşturmanın Avantajları

Her şeyden önce, CV’nizi göndermek için PDF formatını kullanılması önerilir . PDF CV Oluşturma konusunda her bir avantajını size göstererek nedenini açıklıyoruz.

  • Word’den PDF CV dışa aktarımı, metnin okunabilirliğini korur. Bu nedenle bu , şu anda İnsan Kaynakları firmalarının çoğunluğu tarafından kullanılan İK işe alım yazılımı tarafından okunabilir .
  • Alıcı tarafından değiştirilemez.
  • CV’nin düzeni bir PC veya Mac veya başka bir programda açılmış olsa da aynı kalır. Düzen ya da şekil kaymaları olmaz.
  • PDF formatı tüm yazılım ve okuma araçlarıyla uyumludur .  
  • Dosyanın boyutunu küçültebilir ve daha hafif bir versiyon gönderebilirsiniz. Bu, belgelerinizi e-postanıza eklerken sorun yaşamanızı önleyecektir.
  • PDF CV size profesyonel bir izlenim sağlar.

Eğer bilgisayarınız PDF programı yoksa bu linkten ücretsiz bir PDF programını indirebilirsiniz. İsteğe bağlı tekliflerin Tik işaretini kaldırmanız daha yararlı olacaktır.

okuyucu yorumlarıYORUMLAR