Detaylı CV Nasıl Olmalı

Cv örnekleri özgeçmiş hazırlama ücretsiz indir

Detaylı CV, iş deneyimi, eğitim, beceriler, projeler ve diğer önemli bilgilerin kapsamlı bir şekilde sunulduğu bir özgeçmiş türüdür. Genellikle akademik veya profesyonel geçmişi olan kişiler tarafından kullanılır ve işverenlere daha kapsamlı bir bakış sunmayı hedefler.

Müracaat edeceğiniz şirket sizden Detaylı CV örneği hazırlamanızı istedi. Peki bu durumda ne yapacaksınız? Detaylı bir öz geçmiş hazırlarken. Daha önce CV Hazırlama tekniklerinden sitemizde bahsetmiştik. Bunlara ek olarak eğer detaylı öz geçmiş hazırlayacak olursanız nelere dikkat etmeniz gerekir.

Detaylı Öz Geçmişte’de Yer Alabilecek Bölümler

 • Ad Soyad
 • İletişim Bilgileri
 • Yaşınız
 • İş Tecrübesi
 • Eğitim
 • Seminer ve Kurslar
 • Sertifikalar
 • Beceri ve Yetenekler (İletişim.Bilgisayar,İş ile ilgili,Yönetimsel,Diğer vs.)
 • Ehliyet
 • Yabancı Dil (Seviyeleri:Dinleme-Okuma)
 • Referanslar
 • Üyelikler
 • Projeler
 • Etkinlikler
 • Ödüller

Detaylı CV’ler iki veya üç sayfa olabilir. Eğer CV’niz birden fazla sayfadan oluşuyorsa sayfalarınıza Üst Bilgi Olarak Ad Soyad Ekleyebilirsiniz. Alt Bilgi Olarak sayfa numarası oluşturma tarihi eklenebilir. CV hazırlarken kronolojik sıraya dikkat etmeniz gerekir.

CV genellikle aynı bölümlerden oluşur ancak içeriği, çalıştığınız sektöre ve / veya iş kaydınıza bağlı olarak değişir. Bir mühendisin özgeçmişi, sağlık sektöründe çalışan biri ile aynı olmayacaktır. İşverenin bu iki meslek gurubundan beklentileri, insanlar aynı şirket tarafından istihdam edilse bile farklılık gösterecektir.

Sizin için en iyi öz geçmiş biçimi iş geçmişinize ve kariyer hedeflerinize bağlıdır. Ek olarak, becerileriniz, yaşam koşullarınızı ve başarılarınızı ve eğitim geçmişinizi dikkate almak isteyeceksiniz.

Detaylı CV hazırlama nasıl yapılır?

Detaylı CV örneklerimizi inceleyerek fikir sahibi olabilir isterseniz CV örneklerini indirerek kendiniz hazırlayabilirsiniz

Müracaat edeceğiniz işyeri ile alakalı sizden istenen formatlar için uyanık olun. CV yapısı hakkında size bir örnek veya doldurmak için bir form verilmemişse, adınızın ve iletişim bilgilerinizin önce girilmesi gerektiği ve temel bölümleri dahil etmeniz gerekmektedir.

Bu bölümler dışında CV’nize eklemeniz gereken veya vurgulamak istediğiniz bölümler istediklerinizle ilgilidir. Bu da potansiyel işvereninizin için değerli olabileceğine inandığı şeye dayanıyor. Detaylı CV oluştururken, bilgileri sıralı ve okunabilir bir şekilde sunmaya özen gösterin. İşverenlerin ilgilendiği bilgileri hızlıca bulabilmeleri için başlık ve alt başlık kullanabilirsiniz. Ayrıca, belgelerinizin düzenli ve profesyonel bir görünümü olduğundan emin olmak için yazım, dilbilgisi ve görsel düzenlemeleri kontrol edin.

Hangi bölümlerin başında yer alması gerekiyor? Eğer bir üniversiteye başvuracaksınız CV’nizde araştırma ve yayınlarınıza önem vermeniz ya da dayalı bir üniversiteye başvuruyorsanız, bu sizin araştırma ve yayınlarınızdır.  Mühendislik ile ilgili bir işe müracaat edecekseniz , teknik becerilerinizi vurgulamak olacaktır. Eğer daha basit cv örnekleri hazırlamak isterseniz linke tıklayın.

Detaylı CV’ye ön yazı eklemek, işverenlere sizin hakkınızda daha fazla bilgi vermenizi sağlar. Ön yazı, CV’nizin başında yer alan bir paragraf veya birkaç paragraftan oluşan bir metindir. İş başvurunuzun amacını, neden o şirkete veya pozisyona ilgi duyduğunuzu ve kariyer hedeflerinizi vurgular. İşverenlere sizi daha iyi anlamaları ve CV’nizi daha dikkatli incelemeleri için bir fırsat sunar.

Detaylı CV Örnekleri

Detaylı Cv Örneği
Detaylı Cv Örneği

Word belgesi olarak 2019 şablonları arasında yayınlanmış detaylı cv örneği. Modern tasarıma sahip bu cv örneği düzenlenmiştir.

Detaylı Öz Geçmiş
Detaylı Öz Geçmiş

Detaylı Öz Geçmiş bir diğer adıyla cv örneğimiz. En çok beğenilen cv örneği

Modern detaylı cv örneği
Modern detaylı cv örneği

Modern çizgilere sahip detaylı bir cv örneği daha.

En Detaylı Cv Örneği

Adından anlaşılacağı gibi en detaylı cv örneklerinden biri. Bir nevi iş başvuru formu gibi. Microsoft word belgesi

Tablo Cv
Detaylı tablolu cv örneği
okuyucu yorumlarıYORUMLAR

Sıradaki içerik:

Detaylı CV Nasıl Olmalı