Basit CV

Basit CV Örnekleri

Özet

Tamamen ücretsiz bir şekilde cv hazırlamak istermisiniz? Bu konuda sitemizde yer alan boş basit cv örneklerini indirerek kolayca yararlanabilirsiniz. Tamamı word belgesi olarak tasarlanmış hazır cv örneklerimizi indirerek basit ve kolay bir şekilde düzenleyebilirsiniz. İçerik 1 Basit Cv Örnekleri Nasıl […]

Tamamen ücretsiz bir şekilde cv hazırlamak istermisiniz? Bu konuda sitemizde yer alan boş basit cv örneklerini indirerek kolayca yararlanabilirsiniz. Tamamı word belgesi olarak tasarlanmış hazır cv örneklerimizi indirerek basit ve kolay bir şekilde düzenleyebilirsiniz.

İşe alma sürecinde işverenler veya yöneticiler gözü yormayan basit cv’ler ister. Basit cv örneklerinde ayrıntılardan ve fanteziden uzak cv çoğu yönetici için ideal olanıdır. Basit sade cv iş arayan kişiler şık ve göz alıcı bir cv ile işe alım sürecine yardımcı olacağını düşünüyor.Ancak boş cv hazırlarken durum böyle olmayabilir.

Basit Cv Örnekleri Nasıl Olmalıdır.


Basit bir öz geçmişin sıkıcı olduğunu düşünebilirsiniz. Aslında, basit bir öz geçmiş her ne kadar sade cv örneği olarak algılansa da ve boş cv örneği olarak görünsede, çok fazla yaratıcılık gerektirir. Çünkü tecrübenize göre veya müracaat edeceğiniz işe göre uyarlanmalı hemde göze hitap etmelidir.

Basit cv örnekleri , hangi cv örneğini kullandığınıza bağlı olarak daha muhafazakar veya daha popüler olabilir. Bu kategoride yer alan cv örneklerimiz basit düzenlere sahip, temiz biçimde oluşturulmuş şablonlardır, burada bulacağınız cv örnekleri ile öz geçmişinize göre en uygun olanı seçebilirsiniz.

Basit cv örnekleri hazırlamaktan kasıt. Cümlenizde de basitlik olmalı. Kolay cv aklınıza gelmemeli. Bu, tüm öz geçmişler için geçerlidir, ama özellikle basit cv hazırlamak isterseniz bu kural geçerlidir.

Basit CV Örnekleri Hazırlamada 3 Önemli Kural

1-Özgeçmiş örneğine kişisel bilgilerinizi, iş deneyiminizi, eğitim bilgilerinizi eklemelisiniz.


Basit cv hazırlarken belirli başlıkların dahil edilmesi gereklidir. Bunlar işverenin sizi daha iyi tanıması açısından gereklidir. Bu başlıklar başvuracağınız iş ile ilgili çoğaltılıp azaltılabilir ama belirli kalıp başlıkların olması gereklidir. Bir cv örneğinde yer alacak başlıklara kısaca değinelim.

Kişisel Bilgiler


Kişisel Bilgiler alanı genelde iş verenin istediği bilgilerle uyumlu olmalıdır. Örneğin iş ilanında tercihen İstanbul doğumlu olması gibi bir ifade geçiyorsa siz bunu Kişisel bilgiler başlığında Doğum Yeri: İstanbul diye belirtin. İstanbul’da hizmet veren bir firmanın İK Personelinin ya da Firma Sahibinin Nereli olduğunu biliyorsanız ve bunun size artı kazandıracağını düşünüyorsanız bunuda doğum yeri diye belirtebilirsiniz. Örneğinde Ankara’da hizmet veren bir firmanın İK Personelinin Denizli’li olduğunu biliyorsanız, Doğum Yeri:Denizli diye yazabilirsiniz.

35 yaşından gün almamış olmak diye bir ifade varsa Doğum Yılı ya da Doğum Tarihi şeklinde açıkça belirtmelisiniz.

Ama sizden istenilen bilgileri ya da işverenin işine yarayacak bilgileri yazmalısınız. Bu yüzden ilgili iş ilanını detaylıca inceleyip, şirketi araştırmalısınız. Işverenin sigara içenleri sevmemesi ya da bu durumun ilgili ilanda açıkça belirtilmesi durumumda;Sigara Kullanımı:Kullanmıyor şeklinde belirtiniz.

Kişisel bilgiler alanında Eğer başka bir yerde İletişim Bilgileri ya da Adınız Soyadınızın yazılı olduğu alanın altında belirtilmemişse Adres,Tel No ve Eposta alanlarınıda ekleyebilirsiniz.

Temel olarak Kişisel Bilgiler Başlığına eklenebilecek içerikler aşağıda listelenmiştir.

Bir özel güvenlik firmasında güvenlik görevlisi olarak çalışacaksanız Sabıka Kaydı:Yok şeklinde kişisel bilginize eklemelisiniz. Ya da bir okula, bir servis şöförlüğüne yani müracaat edeceğiniz işe göre bu alanı ekleyebilirsiniz.

 • Doğum Yeri
 • Doğum Tarihi
 • Medeni Durum
 • Uyruk
 • Cinsiyet
 • Sabıka Kaydı
 • Sigara Kullanımı
 • Askerlik Durumu
 • Toplam Tecrübe
 • Ehliyet
 • Adres
 • Tel No
 • Eposta gibi alanlar eklenebilir.

İş Deneyimi


İş deneyimi basit cv örneklerinin daha doğrusu tüm cv örneklerinin en önemli noktasıdır. İK Personelinin veya İşe alım görevlisinin en çok dikkat ettiği can alıcı noktadır. Çok fazla tecrübeniz varsa sizin için bu alanı doldurmak zor olmayacaktır. Ama doğru bilgileri sizden istenilen bilgileri verebilmeniz önemlidir. Unutmayın bir iş ilanına yüzlerce hatta binlerce kişi müracaat edebilir ve sizinle aynı tecrübeye sahip kişiler olabilir. Eğer bu noktada kaybetmek istemiyorsanız basit cv örnekleri oluştururken dikkatli davranmanız gerekir.

Basit boş cv örneği doldurken iş deneyimi alanı bazı bilgilere yer verilmelidir. Bunlar;

İşe giriş ve çıkış tarihleri, eğer halen devem ediyorsanız işe giriş tarihi ve devam ediyor diye yazabilirsiniz.

Şirket ya da Kurum Adı, Göreviniz şeklinde üç bilgiyi kesinlikle belirtmelisiniz. Bunların yanında çalışmış olduğunuz iş yerinin hangi şehir olduğunu yazabilirsiniz. Bunları yazdıktan sonra çalıştığınız iş yerindeki görev ve sorumluluklarınız ile alakalı detaylı bilgiler yazmanızda da fayda vardır. Örneğin;50 Personelin Eğitimine Katkı Sağladı ya da Günde 50 müşteri ile ilgilendi gibi detayları belirtmelisiniz.

Peki yeni mezun ya da öğrenci iseniz ne yapmalısınız. Bu konuda yapabilecek çok bir şey bulunmamakla beraber kısa zamanlı çalışmış oldığunuz iş tecrübelerinizi belirtebilirsiniz. Eğitim dönemizde yapmış olduğunuz stajlarınızı belirtebilirsiniz. Yeni mezun cv örnekleri hazırlama konusunda detaylı bir makalemiz mevcut. İlgili makaleyi incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Eğitim Bilgileri


Eğitim bilgileri alanı yine basit cv örnekleri hazırlarken eklememiz gereken başlıklardan biridir. Bu başlıkla ilgili içeriği doldururken yine iş ilanındaki bilgiler ve iş deneyiminizle alakalı bilgilere göre şekil verebilirsiniz. Daha açıklayıcı bilgiler verme gerekirse:

Bir akademisyenin eğitim bilgileri kısmı daha önemlidir. Çok fazla iş deneyimi olmayan ya da yeni mezunlar için eğitim bilgileri kısmı daha önemli olur çünkü en önemli kaynağı burasıdır. Eğer yüksek bir notla mezun olduysanız bunu belirtmek ya da katılmış olduğunuz dernekler üyelikler faaliyetler yapmış olduğunuz tezler gibi bilgiler eklenerek daha önemli hale getirebilirsiniz.

Basit cv örnekleri dolu olabilmesi için eğitim bilgileri alanını doldururken iş deneyiminde olduğu gibi bazı bilgilere yer vermemiz gerekir. Bunlar Mezuniyet Tarihi, Okul Adı gibi bilgiler kesinlikle içermelidir. Daha fazla bilgi eklemek isteyenler için; Okula giriş tarihi, Okuduğunuz şehir ve yukarda belirttiğimiz gibi katılmış olduğunuz gönüllü organizasyonlar kulüpler başarılar gibi bilgilere yer verebilirsiniz

Görüyorsunuz değil mi? Basit Cv Örnekleri adı gibi hazırlanması değil şekil, biçim yönünden basitlik olduğunu anlamalısınız. Görünüm itibari ile basit ama içerik olarak temel başlıkların yer aldığı cvdir Basit cv örnekleri.

2-Tecrübelerinizi veya deneyimlerinizi uzun ve süslenmiş cümlelerle kurmayınız.


Açık ve net bir şekilde belirtiniz.Böylelikle işverenler hakkınızda daha kolay bir şekilde bilgi sahibi olur.

Belkide elinizde hazır basit cv örneği olabilir ama bu kategoride yer alan en basit cv örneklerinde bile öz geçmişinize eklemek istediğiniz veya ekleyebileceğiniz alanlar keşfedebilirsiniz.

Örneğin bir doktor için almış olduğu seminerler yayınlanan makaleleri önemlidir. Ama başa bir meslek grubu için bu önemli olmayabilir.

Bunların dışında müracaat edeceğiniz iş ile ilgili almış olduğunuz seminerler eğitimler eklenmelidir.

Sade basit cv örnekleri genellikle yeni mezun olmuş kişiler için kullanılır. Ancak yeni mezun olan kişiler için cv hazırlamak çok fazla tecrübeleri olmadığı için zor olabilir. Eğer sizde yeni mezun cv hazırlamak isterseniz bu linki ziyaret edip daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Basit cv örnekleri hazırlamak için word programını kullanırken Öz geçmişinizi süslemek için yazı tipi renkleri kullanmayı seçtiyseniz, bunları çok az kullanın.

3-Öz geçmişinizin yönlerini vurgulamak için sadece bir veya iki renk seçin.
Örneğin, öz geçmiş başlıkları için gri veya koyu mavi gibi bir renk seçebilirsiniz.

Basit cv örnekleri hazırlamak için klasik fontlar kullanın örneğin MS Reference Sans Serif yazı tipi modern ve temiz bir görüntü verir.

Öz geçmişiniz aşırı tasarım içermesi veya göze hoş geldiğini düşünmeniz hazırladığınız cv’nin hiç okunmadan kaldırılmasına sebep olabilir.

Eğer bir meslek grubuna ait, örneğin doktor, avukat, öğretmen,hemşire,güvenlik görevlisi veya bir bankacı olabilirsiniz. Mesleğinizle ilgili basit, detaylı,fotoğraflı olabilir, cv örneklerini incelemek isterseniz üst menüden mesleğine ilişkin kategoriyi seçerek örneklere ulaşabilirsiniz. 2019 yılında yayına başlamış web sitemizde 2019 yılına ait cv örneklerini bulabilirsiniz.

Eğer tüm cv örneklerimizi incelemek isterseniz 2019 CV Örnekleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sitemizde Yer alan bazı basit cv örnekleri. Buradaki örneklerin çoğunluğu Microsoft Office Word programı aracılığıyla hazırlanmış olup ücretsiz bir şekilde indirip düzenlenebilmektedir. Cv oluştururken; cv word şeklinde hazırlanmalı ve daha sonra eğer başvurduğunuz şirkette word olarak istenmediyse pdf şeklinde cvnizi doldurup mail olarak ya da ilgili işverenin online başvuru sayfasında dosya yükleme alanına göndermelisiniz.

Basit cv örneklerini neden pdf olarak göndermelisiniz sorusunun cevabını çoğu yazımızda paylaşmıştık. Cv pdf olarak gönderirseniz, göndermekten kastımız mail atma ya da online gönderme. Basit cv örneğinizde olası düzen karşılaşması yaşamazsınız. Sizin word programınız ile başvuruyu inceleyen kişinin word programı farklı olabilir. Sizin kullandığınız yazı fontu karşı tarafın bilgisayarında yüklü olmayabilir. Hazır Cv örneğinizin başka kişiler aracılığıyla düzenlenmesinin önüne geçebilirsiniz. Pdf standarttır. Nasıl kaydederseniz o şekilde karşı taraf sizin gönderdiğiniz cv örneğini pdf olarak açar. Hiç bir bozulma ya da oynama olmaz buda size profesyonellik katar.

Sadece mail atma ya da online yükleme olarakta düşünmeyiniz. Eğer çıktınızı başka bir bilgisayarsa alacaksanız yüne pdf olarak kaydedip almanız gerekir. Bu durum hem word hem de excel cv örnekleri içinde geçerlidir. Ister basit bir cv örneği, ister boş ister detaylı cv örneğinizi ne şekilde hazırlamış olursanız olun pdf olarak kaydetmeniz önemlidir. Eğer bilgisayarınızda pdf dosyalarını görüntüleme programınız yoksa bu linkten ücretsiz indirebilirsiniz.

Çok Basit Cv Örneği
Çok Basit Cv Örneği

Çok Basit Bir Şekilde hazırlanmış cv örneği. Microsoft Office Word Şablonu olarakta sunulan bu cv örneğini basit başvurular için kullanabilirsiniz


Cv İndir

En Güzel Basit Cv
En Güzel Basit Cv

Görünüm itibariyle çok şık duran dolu basit cv örneğimiz. Bu cv örneği ile eminiz ki bir çok adaydan önde olacaksınız.


Dolu Basit Cv İndir

detaylı basit cv örneği
detaylı basit cv örneği

Biraz fazla detay içeren fotoğraf ekleme alanı bulunan word şablonlarında sunulan cv örneği. İş başvuruları için ideal gözükmekte


Detaylı Basit Cv Örneği

Kısa Basit Cv
Kısa Basit Cv

Kısa bir Ön Yazı, İş deneyimi ve Eğitim bilgilerinden oluşan basit cv örneği


Basit Cv İndir

Word Basit CV
Word Basit CV

Microsoft Office Word Şablonlarında sunulan bu basit cv örneğinde gereken tüm bilgilerinize yer verebileceğinizi umuyoruz. 


Word Basit Cv İndir

Basit Sade Cv
Basit Sade Cv Örneği

Sade Basit cv Örneği, Araştırma görevlileri için kullanılabilir. Cv Örneğini indirmek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz. Cv Örneğini ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz


Sade Cv Örneği

Güzel Basit Cv
Güzel Basit Cv

Güzel bir şekilde dizayn edilmiş basit cv örneği, Kişisel bilgiler içermeyen ama gerekli tüm bilgileri barındıran word cv örneği. İş başvuruları için değerlendirilebilir.


Ücretsiz İndir

20201016 021551
Boş Basit Cv Örneği

Boş cv örneği. Bu haliyle göze çok iyi gelmeyebilir ama içeriği tamamlanınca işe yarayabileceğini düşünüyoruz


Boş Cv Örneği İndir

basit cv örneği 2019
basit cv örneği 2019

Çok basit ve yaln bilgiler içeren basit cv örneği. Microsoft word dosyası olarak hazırlanmıştır. Cv örneğini indirmek için linke tıklayınız.


2019 Cv Örneği İndir

basit boş cv örnekleri
basit boş cv örnekleri

Sade ve anlaşılabilir cv örneklerinden biri daha. Gerekli tüm bilgilerin yazılabildiği cv örneği


Ücretsiz Boş Cv İndir

basit word cv örneği
basit word cv örneği

Boş cv örneği. Bu haliyle göze çok iyi gelmeyebilir ama içeriği tamamlanınca işe yarayabileceğini düşünüyoruz.Word Şablonu olarak hazırlanmıştır.


Boş Word Cv Örneği İndir

Basit Detaylı Cv
Basit Detaylı Cv

Diğer cv örneklerine biraz daha fazla detay içeren kişisel bilgiler gibi cv örneği. Word şablonu olarak hazırlanmış kolay düzenlenebilir cv örneğidir.


Detay Cv Örneği İndir

Basit Modern 2020 Cv
Basit Modern 2020 Cv


Sade Cv 2019 Son Örneği

2020 cv örneği
yeni sade cv örneği 2020

2020 Yılında yayınlanmış cv örneğimiz.
Boş Cv Örneği 2020

 Daha fazla basit cv örnekleri için sürekli sitemizi ve içeriklerimizi güncellemekteyiz. Eğer bunların yanında dolu basit cv örneği, ingilizce ve excel cv örneği, Hazır cv örnekleri ile ilgili içerik görmek isterseniz bizlere ulaşınız. Bazen tek bir yazı halinde paylaştığımız cv örneklerimizi bazende ilgili kategorinin altına ekleyerek sizlerle paylaşmaktayız.

4 thoughts on “Basit CV Örnekleri
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir