Şoför CV Örneği

sürücü cv örnekleri

CV iş başvurularında şirketle ilk temas noktanızdır, iyi hazırlanmış Şoför CV örneği ile ideal bir aday olduğunuzu gösterebileceksiniz.

Deneyimlerinizi ortaya çıkarmak ve güçlü yönlerinizi vurgulamak için iyi hazırlanmış sürücü CV örneği seçmelisiniz.

Şoför olararak mal veya yolcu taşıma konusunda uzman olmalısınız. Verimli ve güvenli seyahat ile birlikte müşteri memnuniyeti için çaba göstermelisiniz. En iyi rotalara hakim olmalısınız. İyi bir sürücü sorun giderme, mekanik, araç bakım ve temizliği ile ilgili gerekli becerilere sahip olmalıdır.

Şoför veya sürücüler için üniversite şartı aranmamakla birlikte gerekli bazı raporlara ve belgelere ihtiyaç duyulmaktadır. İş verenler sürücü, şoför alımlarında SRC4 belgesi ve Psikoteknik raporu bulunan ile askerlik ile ilişiği bulunmayan adayları genellikle tercih etmektedir.

Şoför işe alımlarında genellikle en az 3 yıl tecrübe aranırken Lise mezunu olmanız eğitim bilgisi için yeterli görülmektedir. Siparişleri alırken ve teslim ederken iyi bir bilgisayar bilgisine ihtiyaç duyulmakla birlikte şoför olarak gerekli teknolojik bilgiye de sahip olmalısınız.

Şoförlerin görev tanımları arasında başvuracağınız şirketin türüne göre değişiklik göstermekle beraber genellikle ürünleri araca yüklemek, rota planları doğrultusunda ürünlerin dağıtımını yapmak, iş ve trafik kurallarına uygun olarak zamanında ve eksiksiz olarak sevkiyatı tamamlamanız beklenmektedir.

Yukarıda bilgiler ışığında hazırlamış olduğunuz özgeçmiş örneği sizi mutlaka diğer adaylar arasından öne çıkaracaktır. Ancak doğru CV örneği hazırlamanız için belirli kurallara dikkat etmeniz gerekir. Bu kurallar çoğu özgeçmiş için geçerlidir. Bu konuda detaylı bilgiyi CV hazırlama ile ilgili yazımızda bulabilirsiniz.

Sürücü/Şoför CV Örnekleri

şoför cv örneği

162 KB

okuyucu yorumlarıYORUMLAR