Kurye İş Başvuru Formu

kurye iş başvuru formu

Kargo firmalarında kurye olarak çalışmak, bu firmalara iş başvurusunda bulunmak için cv örneği formu arıyorsanız doğru yerdesiniz. Kurye cv doldurma süreci sizlere zor ve sıkıcı gelebilir. Hangi başlıkların olması gerektiği içeriğinde neler bulunacağı, cv formatı, yazı tipi, yazı fontu gibi önemli konularda bilgi almak istiyorsanız okumaya devam edin.

Kurye Başvurusu için İstenecek Bilgiler

Kargo firmalarına kurye olarak iş başvurusu yapmak için bir çok şirket mevcuttur. Bunların başlıcaları; Aras Kargo, Yurtiçi Kargo,Sürat Kargo ve MNG Kargo gibi firmalardır. Bu firmalara iş başvurusu için cv örneği formu doldurmanız gerekiyorsa öncelikle başvuracağınız şirketin istediği bilgilere mutlaka dikkat etmelisiniz. Kargo firmalar online başvuru alırken özgeçmiş örneğinizi eklemenizi istemektedir. Sizlere kolaylık olması için kurye olarak çalışabileceğiniz bazı firmaların iş başvuru insan kaynakları sayfalarının linkleri için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Aras Kurye İnsan Kaynakları

Yurtiçi Kargo Kariyer

Sürat Kargo İş Başvuru Formu

MNG Kargo İş Başvuru

Kişisel Bilgiler

Kurye CV Örneğinizde (Özgeçmiş) Kişisel Bilgiler alanında; Askerlik,Ehliyet,Sabıka Kaydı,Sağlık Sorunları,Doğum Tarihi ve Yeri,Medeni Durum gibi bilgileri eklemeniz gerekebilir. Ehliyet bilgilerini yazarken ehliyeti aldığınız tarihi yazmanız burada dikkat etmeniz gerekir. Örneğin; B (2006) şeklinde yazmanız yeterlidir.

İletişim Bilgileri

İletişim bilgileri alanı için; Telefon Numaranız, E-Posta adresiniz ve İkamet Adresinizi eklemeniz gereklidir. İletişim bilgilerinizi yazarken dikkat etmeniz gereken noktalar; E-Posta adresiniz mutlaka ad soyad içermelidir örnek vermek gerekirse adsoyad@gmail.com şeklinde olmalı ve mutlaka herkesçe bilinen bir uzantıya sahip olmalıdır. gmail ve hotmail en çok kullanılan ve geçerli olan uzantılardır.

Adres bilgilerinizi yazarken kapı numaranıza kadar yazmanıza gerek yoktur. Sokak adı,mahalle ilçe ve il bilgilerinizi yazmanız yeterli olacaktır. Sonuçta bir iş başvurusu yapıyorsunuz adres bilgileriniz istemediğiniz kişilerin eline bilerek bilmeyerek geçebilir. Bu durum size pahallıya patlayabilir.

Telefon numaranızı yazarken mutlaka sizlere ulaşılabilecek bir numara eklemeniz gerekir. Size ulaşılamadığı anda başvurunuz saniyeler içerisinde çöpe gider.

Bu önemli noktalardan sonra kurye iş başvuru formunuza ekleyebileceğiniz olmazsa olmaz diğer başlıklar Eğitim bilgisi ve İş Deneyimi olacaktır. İş deneyiminizi ve Eğitim bilgileriniz yazarken en son çalıştığınız iş ve en son mezun olduğunuz okul ilk sıraya yazılmalıdır.

Eğer çok fazla iş tecrübeniz yoksa ya da kurye olarak herhangi bir tecrübeniz yoksa kuryelikle alakalı olabilecek iş tecrübelerinize ya da staj deneyimlerinize yer verebilirsiniz.

CV örneğinizi ya da iş başvuru formunuzu doldururken mutlaka gerçek bilgilere yer vermelisiniz. Gerçek dışı bilgiler iş veren tarafından tespit edilmesi halinde haklı iş feshini doğuracaktır ve tazminatsız kovulmanıza neden olacaktır.

Kuryeler için CV Formatı

Çok iyi bir kurye adayı olabilirsiniz ya da bu alanda çok başarılısınızdır ancak cv örneğinizi yazarken bu kadar başarılı olmayabilirsiniz. Özgeçmiş yazarken belirli kurallara dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu kurallar cv yazım kurallarıdır. CV yazım kuralları; kenar boşlukları, yazı tipi, yazı fontu gibi bilgilerin nasıl olması gerektiği hakkında kuralları içerir.

Bu konuda aşağıda yer vereceğimiz örnek ile çok zorlanmadan başarı bir şekilde hazırlayacağınızı düşünüyoruz. Yapmanız gereken şey içeriğini kendinize göre uyarlamak olacaktır. Kısaca bahsetmek gerekirse yazı fontu için Arial veya Times New Roman kullanabilirsiniz. Başlıklar için 12 punto içerik için 10-11 punto kullanımı ideal olanıdır. Kenar boşlukları için genelde biz cv örneklerimizi hazırlarken Üst,Alt,Sağ ve sol kenar boşlukları için 1 cm boşluk bırakmaktayız. Eğer dilerseniz bunu biraz daha 2 cm’ye kadar çekebilirsiniz. CV Hazırlama konusunda youtube sayfamızda yer alan CV Nasıl Hazırlanır ile alakalı videomuzu izleyebilirsiniz.

Kurye İş Başvuru Formu Örneği (CV Örneği)

Kurye iş başvuru formuna sahip olmanız için tek yapmanız gereken aşağıda bulunan indir butonuna basarak bu cv örneğine ücretsiz indirin. Word belgesi olarak hazırlanmıştır. Yazı tipi için ücretsiz olan Arial yazı tipi kullanılmıştır.

kurye cv örneği
kurye iş başvuru formu

30 KB

okuyucu yorumlarıYORUMLAR