e

Kasiyer CV ve İş Başvuru

kasiyerlik iş başvurusu

Kasiyer olarak CV hazırlarken dikkat etmemiz gereken önemli noktalar vardır. İş başvurularında CV kişinin kartvizitidir, gelişi güzel hazırlanmış bir özgeçmişle iş bulma ihtimaliniz çok düşüktür.

Çoğu kişi gelişi güzel, hiç bir kurala uymayan CV örneği hazırlayarak iş başvurusu yapmaktadır. Yaklaşık olarak 3 yıldır doğru CV hazırlama tekniklerini ve CV örneklerini sizlerle paylaşmamıza rağmen insanların kötü bir özgeçmiş hazırlaması üzüntü vermektedir.

Başvurduğunuz şirketin büyüklüğü veya küçüklüğü önemli değildir. Önemli olan o işi isteyip istemediğinizdir. Hazırladığınız özgeçmiş başvurduğunuz işi ne kadar istediğinizi iş verene açık bir şekilde göstermektedir.

Kasiyer olarak iş başvurusu yaparken aşağıda hazırlamış olduğumuz CV örneğini kullanabilirsiniz. En azından başka bir örnekte kullanmış olsanız bilgilerin nasıl doldurulması gerektiği hakkında sizlere fikir verecektir.

Kasiyer CV Hazırlama

Aslında sadece kasiyer olarak iş başvurularında bulunan kişilerin değil genelde iş başvurusu yaparken hazırlanan CV’lerde yapılan bir kaç hatadan sizlere bahsedeceğiz. Aslında bu konu hakkında daha detaylı bilgiyi CV Hazırlama konumuzda edinebilirsiniz. Ancak ve ne yazık ki insanlar sadece CV örneğini indirip çıktıkları için belki bu makalede bir kaç kişinin hatasını düzeltebiliriz diye kısaca değinmekte yarar görmekteyiz.

Örnekte görüldüğü üzere Ehliyet bilgisi yazılırken Var olarak yazılmaz ehliyetin sınıfı ve alındığı tarih belirtilmelidir.

İş deneyimimizi yazarken sadece ne iş yaptığınızı değil hangi şirkette hangi tarihler arasında çalıştığınızı en azından belirtmelisiniz. Eğer imkanınız varsa çalıştığınız işteki görev ve sorumluluklar kısaca maddeler halinde sıralayınız. İş Tecrübesi yerine “Mesleki Deneyim” de yazabilirsiniz.

iş tecrübesi doğru yazılışı
cv örneğinde iş tecrübesi yazılışı

Aynı şekilde eğitim bilgilerinizi yazarken de hangi üniversiteden mezun olduğunuzu, tarihleri ve hangi bölümden mezun olduğunuzu belirtmelisiniz.

öğrenim durumu doğru yazılışı
cv de eğitim bilgilerinin yazılışı

Bunlar uyarı olarak belirtmek istediğimiz bazı ana başlıklar. Evet bu hataları insanlar sürekli yapmaktadır. Öğrenim durumu bilgisine sadece bölüm adı yazan insanlar var. Doğru yazılış şekli yukarıda ki örnekteki gibi olmalıdır.

Kasiyer CV Örnekleri

Kasiyer olarak iş başvurunuzda kullanabileceğiniz Word belgesi olarak hazırlanmış CV örneğimiz. ücretsiz bir şekilde indirip kullanabilirsiniz. Ancak sadece kendi bilgilerinizi belirtilen şekilde düzeltiniz.

Kasiyer CV
Kasiyer CV Örnekleri