Yiyecek İçecek Müdürü CV Örneği

Food-Beverage-Manager-Resume

Kısa Adı F&B ve İngilizce Food Beverage Manager olan Yiyecek İçecek Müdürü, CV Örneği hazırlarken dikkat etmeniz gereken noktalar, cv yazım kuralları, yeteneklerinizi ve uzmanlıklarınızı sergilemeniz gereken noktalar hakkında kısa bir bilgi almak için yazımızı okuyabilirsiniz.

Yiyecek İçecek Müdürü CV Hazırlama Önerileri

İşe alım görevlisinin dikkatini çekmek için cv örneğinize bir ön yazı ekleyerek başlayabilirsiniz. Yazacağınız ön yazıda mesleki tecrübeniz, daha önce çalıştığınız şirketlerde ne kadar fayda sağladığınız, kaç personelle çalıştığınız, ödülleriniz ve sizi tercih etmeleri için müracaat edeceğiniz şirkete nasıl fayda sağlayabileceğinizi belirtmeniz gerekir.

Daha sonra mesleki tecrübelerinizi yazabilirsiniz. Burada yine detaylı olarak bilgi vermeniz gerekecektir. Hangi yılda, hangi şirkette, hangi pozisyonda çalıştığınızı yazmanız yeterli gelmeyecektir. Maddeler halinde hangi idari görevleri yürüttüğünüzü, kaç personelle çalıştığınızı, hangi programları yaptığınızı vs. belirtmeniz gerekecektir.

F&B CV Örneğinizi hazırlarken eğitim konusunda genellikle lisans mezunu Turizm Otelcilik Bölümü,İşletme Bölümü, Gastronomi Bölümü gibi bölümlerden mezun olma şartı genellikle aranmaktadır. Tabi birde yabancı dil bilgisi bu işin olmazsa olmazlarındandır. Tek bir yabancı dil sizleri kurtarmayacaktır. Çok iyi düzeyde 2. hatta 3. bir yabancı dile sahip olmalısınız.

Yiyecek İçecek Müdürü Özgeçmiş örneğinizde becerilerinizi de belirtmelisiniz. Bu konuda sizlere gerekli olan. Liderlik, Planlama, Bütçeleme, Mutfak Ekipmanlarının Çalıştırılması ve Kontrolü, Temizlik, Tarifler ve Menü Planlama, Güvenli Gıda İşletmesi ve İşe Alım gibi becerilerinizi vurgulamanız gerekecektir.

Yiyecek İçecek Müdürü Özgeçmişi Oluşturmak İçin İpuçları

 • Küçük ayrıntılara dikkat edin. Dil bilgisi, yazım yanlışlıkları işe alım yöneticisinin gözünden kaçmayacaktır.
 • Sorumluluklarınızı ve İş Görevlerinizi belirtirken olumlu cümleler kurun.
 • Liderlik Becerilerinizi belirtmek için etkili cümleler yazın.
 • Sadece ilgili bilgiler ekleyin CV’ nize gereksiz bilgiler eklemekten kaçının.
 • Ölçülebilir bilgilere yer verin.

Yiyecek İçecek Müdürü CV

Yiyecek içecek müdürü cv örneği çeşitli web sitelerindeki ilanlar ve bilgiler doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu cv örneğine ücretsiz ulaşmak için tek yapmanız gereken indir butonuna tıklamanız. Word belgesi olarak hazırlanmış olup kullanımı ve düzenlenmesi kolaydır. Boş Cv örneğini sizlere ilham vermesi amacıyla çeşitli sitelerden toplanan bilgilerle dolu hale getirmeye çalıştık.

Yiyecek İçecek Müdürü CV
Yiyecek İçecek Müdürü CV Örneği
okuyucu yorumlarıYORUMLAR
   Derya3 yıl önce

   Hiçbir sitede bulamadım. Teşekkür Ederim

    Cv format2 yıl önce

    Biz teşekkür ederiz. Arayınca bulamadığınız ya da istediğiniz cv örnekleri için yorum bırakabilirsiniz.