Yeni Mezun Cv

Yeni Mezun Cv Hazırlama Önerileri

Yeni Mezun Cv örnekleri hazırlama yazımızda bahsedebileceğimiz öneriler; Öğrenim hayatınız sona erdiğinde muhtemelen ailenizden veya devletten almış olduğumuz ödeneğimizde kesilmeye başlamıştır. Cep harçlığımızı çıkarmak için başka bir yol bulmanız gerekecek ve bu muhtemelen yarı zamanla bir işe başlamak olur. Bunu başarabilmek içinde işverenin size işe alması için iyi hazırlanmış kendinizi kanıtlayabilecek bir cv’ye ihtiyacınız olacaktır.

Sizlere bunu en iyi şekilde hazırlayabilmeniz için geleceğinizi güvence altına almak ve hak ettiğiniz ücreti almanıza yardımcı olabilmek için yeni mezun cv nasıl hazırlanır konusunda kullanışlı bir yazı yayınladık!

Yeni Mezun Cv Örneği Hazırlama Süreci

İster yeni mezun olun ister okuyan bir öğrenci eğer iş deneyimsiz bir kişiyseniz yeni mezun cv oluşturma konusunda aşağıdaki başlıkları tek tek okuyup uygulamanız gerekmektedir.

Hedeflerinizi Belirleyin

Yeni mezun cv kariyer hedefi olarak sizleretavsiyemiz başvuracağınız iş için bu işe ihtiyacınız olduğunu maddi olarak değil onlara neler sunabileceğiniz bir yeni mezun cv önyazısı yazınız. Bu ön yazı kısmı size önemli bir fırsat sağlayacaktır. Bununla ilgili çok fazla ayrıntıya girmenize gerek yok iş görüşmesine çağrıldığınızda bu konuda daha fazla konuşabileceksiniz.

Becerilerinize ve ilgi alanınıza odaklanın. Bunları müracaat edeceğiniz iş yolu ile nasıl geliştireceğine odaklanın.

Tutarlı Olun

Yeni Mezun Cv hazırlamak istediğinizde doğru ya da yanlış yol yoktur. Yalnızca kilit nokta olan ve bir çok kişinin cv örneği hazırlarken göz ardı ettiği şey olan tutarlılık ve akıcılığı sağlamanız gerekir.

Bunu başarmak için sitemizde yer alan yazıları inceleyiniz. Aynı fontu ve yapıyı kullanmanız gerekir. Örneğin başlıklarınız 12 punto metinler 11 punto ile yazılmalıdır. Başlıklar için Arial Bold metinler için Arial yazı tipini kullanın. İdeal bir cv hazılrmak için genel kanıya göre okunabilirliği artırmak için paragraflardan sonra 2 punto boşluk bırakılmalıdır.

Hedeflerinizi Listeleyin

Öğrenim hayatı yeni biten biri ya da okuyan öğrenciler için muhtemelen konuşabileceğiniz çok fazla iş tecrübeniz yok. Bunun yerine hedeflerinizden ve amaçlarınızdan bahsedin. Hayatta ulaşmak istediğiniz şeyin ne olduğunu düşünün. Ne yapmayı hayal ediyorsunuz? Hangi hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak? Bu soruları cevapladıktan sonra ön yazınızda belirtin.

Eğitim Başarınızı Vurgulayın

Yeni mezun cv örnekleri hazırlama cv oluşturma

İş deneyimine sahip olmadığınız için eğitim başarılarınızı öne çıkarmanız gerekir. Diploma notunuz veya sınav puanınız elde ettiğiniz yüksek dereceler çok çalışmak için istekli olduğunuzu kanıtlar

Ders Dışı Faaliyetlerinizi Dahil Edin

Yeni Mezun Cv örneği içeriğiniği artırmak için ders dışı katılmış olduğunuz etkinlikleri belirtebilirsiniz. Örneğin Futbol Takımının kaptanıysanız bundan bahsedebilirsiniz. Bunun dışında okul dışında uğraşmış olduğunuz hobilerden bahsedebilirsiniz. Örneğin Dans Etmek, başka bir dil öğrenmek. Bu sizin yeni sorumluluklar almaya istekli olduğunuzu gösterecektir.

Becerilerinizi Belirtiniz

Başarılarınız yanı sıra cv nize ekleyebileceğiniz becerilerinizden bahsedin. Örneğin Tasarım ve İdari beceriler veya bilgisayar becerileri

İstihdam Geçmişinizi Dahil Edin

İş tecrübeniz az olması nedeniyle daha önce günübirlik olarak yapmış olduğunuz işlerden bahsedebilirsiniz.Bebek bakıcılığı. köpek gezdirme, tarlada çalışma gibi bir iş olsa bile he pozisyon için değerli olabilir.

Referanslar

Yeteneklerinizi doğrulayabilecek kişiler ekleyiniz.Okul Müdürü,Okul Öğretmeni veya okuldışı bir eğitmeni referans olarak ekleyebilirsiniz.Bu sizi güvenirli kılacaktır.

Öneriler

Tüm bunları tamamladıktan sonra cv örneğiniz hazır olduğundan emin olmak için bir gün sonra tekrar inceleyiniz ve özgeçmiş örneğinizi bir arkadaşınıza veya aile üyesine inceletin. Onlardan sizlere geri dönüşüm yapmasını isteyiniz.

Yapılan bir araştırma neticesinde yeni mezunların özgeçmişleri incelenirken iş deneyimi olmadığı için yani iş deneyimsiz olduğu için insan kaynakları personeli tarafından en çok dikkat edilen noktaların Askerlik Durumu ve yabancı dil bilgisi olduğu tespit edilmiştir. Bu sonuca göre yeni mezunları özgeçmişlerini hazırlarken bu iki alana dikkat etmeleri gerekmektedir.

Mezun olduğunuz alan ile ilgili online eğitimlere katılın ya da kişisel gelişiminiz için. Gelişen teknoloji ile birlikte üniversiteler dahil bir çok kurum online eğitimler gerçekleştirmekte ve bu eğitimler sonunda sertifika verebilmektedir. Bu eğitimlerin çoğu ücretsiz ya da çok düşük bir ücret karşılığında verilmektedir.Unutmayın ki İnsan bilen değil, öğrenebilendir.

Kariyer ve iş arama sitelerinde vakit kaybetmeyin. Çevrenizde almış olduğunuz eğitimle alakalı çalışan şirketleri tespit edin. Bu şirketlerin hedefleri özelliklerini not edin ve bunlara yönelik cv örneğinizi hazırlayın.

Nasıl bağlantı kuracağınız noktasında, şirkette çalışan kişilerle irtibat kurmanın yolunu bulun. Almış olduğunuz eğitimle alakalı o şirkette olmanız gereken yerde çalışan insanları bulun. 

Bu insanları çeşitli sosyal medya kanallarıyla bulabilirsiniz. Çevrenizde yapılacak olan etkinliklere katılma ihtimalini düşünerek onlarla temasa geçebilirsiniz.

Nasıl iletişim kuracağınız noktasında, bu kişilere yapmış olduğu iş ile ilgili bilgi edinmek istediğinizi söyleyebilirsiniz. Bu yönde kısa bir sohbet yapmak isteyip istemediklerini sorun.

Bu kişiye iş aradığınızı ona iş bulması istemekle alakalı sorular sormayın. Mesleki tecrübe ile alakalı bilgiler sorun. Hangi okuldan mezun oldunuz? Ne kadar maaş alıyorsunuz gibi sorularla zamanınızı öldürmeyin.

Yeni mezun biri olarak iş bulmak sıkıcı ve yorucu olabilir. Bu süreçte kariyer hedeflerinizi tutturmak için bir çok iş değişikliğine gidebilirsiniz.Ailenizden ve arkadaşlarınızdan baskı görebilirsiniz ancak yılmayın.

Yapacağınız iş ile ilgili bilgiler toplamaya devam edin. Kendinizi bu süreçte bu şekilde geliştirmeniz çok önemlidir. Mesleğinize göre cv örneklerini bulabileceğiniz cv örnekleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. İşkur adresinden açık poziyonlara bakabilirsiniz. Sitemizde bulunan word şeklinde hazırlanan ücretsiz cv hazırlama belgelerini indirin.

Yeni mezun ya da okuyan öğrenciler için sitemizde yer alan mesleki cv örneklerinide inceleyebilirsiniz. Kolaylık olması açısından linkleri ekliyorum: Öğretmen Cv, Mühendis Cv, Mimar Cv Örnekleri gibi bir çok cv örneğinden ücretsiz bir şekilde yararlanabilirsiniz.

Yeni Mezun Cv Örnekleri

Yeni Mezun Cv Örneği
Yeni Mezun Cv Örneği


İndir

İş Deneyimsiz Cv Örneği
İş Deneyimsiz Cv Örneği


İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir