Teşekkür Mektubu

Cv örneğinizi inceleyen ve olumlu bulan İK personelleri sizinle iletişim kurarlar. Bu iletişim yolu genelde görüntülü görüşme ya da yüz yüze olur. Eğer mülakat aşamasına geldiyseniz hayalinizdeki işe bir adım daha yaklaştınız demektir. Yapılan görüşme neticesinde sizi hayalinizdeki işe bir adım daha yaklaştıracak teşekkür mektubunu yazmaya ne dersiniz?

Teşekkür Mektunu Nasıl Yazılır?

Başvurduğunuz iş ile ilgili yapmış olduğunuz mülakat sonrası sizinle görüşen insan kaynakları personeline ve ya yöneticisine bir teşekkür mektubu yazın. Bu mektubun içeriğine kendisine zaman ayırdığı için teşekkür ettiğinizi, güçlü yanlarınızı ve beklentilerinizi içeren ifadeler kullanın.

Teşekkür mektubunuzu görüşmenizden 12 ya da 24 saat geçmeden yapın. Çok aşırıya kaçmadan bir sayfa olacak şekilde içeriğini doldurun. Güçlü yanlarınızı ve beklentilerinizi ifade ederken nazik olun egoist davranmayın. Yazım ve dil bilgisi kurallarına dikkat ederek 12 punto Arial ya da Times New Roman yazı tipini seçebilirsiniz.

Cv örneği hazırlarken yaptığımız gibi wors belgesi olarak hazırlamış olduğumuz teşekkür mektubunu pdf formatında kaydederek eposta aracılığıyla gönderebilirsiniz.

Teşekkür Mektubu Formatı

Teşekkür mektubunuzun ilk paragrafı sizinle iletişim kuran ik personeline Teşekkür etmekle ve bu görüşmede şirkete daha çok ilginizin artığından bahsedin.

İkinci paragrafta varsa tartıştığınız konular, sizi seçmelerindeki nedenler bunlarla ilgili detaylı ya a genişletici bilgilere yer verebilirsiniz. Başarılarınızın şirketin hedeflerine ulaşmasına nasıl yardımcı olacağından bahsedin.

Son paragrafta beklentilerinizi, minnettarlığınızı, başvurunuzla alakalı herhangi bir sorunda sizinle her zaman iletişem geçebileceğini ve bu iletişim için eposta adresi ya da telefon numaranızı yazabilirsiniz.

Eğer eposta ile mektubu gönderecekseniz konusu kısmıma bu örneği yazabilirsiniz: Ad SOYAD-Sabah Yapılan Görüşme Için Teşekkür Ederim-Görüşme Tarihi

Paragrafa başlamadan önce sizinle görüşen kişinin adını: Sayın Ad SOYAD, yazdıktan sonra paragrafları yukarıda anlatıldığı şekilde doldurup en altta Saygılarımla ya da içtenlikle ya da sizin uygun gördüğünüz bir kelime yazın ve altına adınızı ve soyadınızı yazarak mektubu kapatın

Screenshot 20200911 125751 Samsung Internet
Teşekkür Mektubu Eposta

Eğer posta aracılığıyla gönderecekseniz:

Teşekkür Mektubu ya da Profesyonelce Yaptığımız Görüşme Için Teşekkür Ederim

Altına Adınız ve soyadınız ortalanmış şekilde yazınız. Adınızın ve soyadınız altına iletişim bilgilerinizi yine ortalanmış şekilde 12 punto yazınız

Alt satıra günün tarihi

Şirketin Adı

Şirketin Adresi ve altına Görüşme yaptığınız kişinin adı gelecek şekilde yazın bu konuda örnek aşağıdaki resim gibi olmalıdır.

özgeçmiş teşekkür mektubu
özgeçmiş teşekkür mektubu

Bir cevap yazın