e

Sekreter Cv

sekreter cv ornegi cv word hazirlama pdf kaydetme

Sekreter cv örnekleri hazırlamak için becerilerinizi ve deneyimlerinizi vurgulamak önemlidir. Sekreterlerin birden fazla idari becereleri vardır ve bunları özgeçmişte doğru şekilde göstermek gerekir. Karşılama, not alma, dosyaları düzenleme, asistanlık, telefon görüşmeleri gibi görevleri vardır. İster tıbbı sekreter olun ister idari sekreter olun bunlar sadece sekreterlerin yapması gereken birkaç görevidir.

Sekreter Cv Hazırlama İçin İpuçları

  • Biçim: Ters Kronolojik Cv ya da kronolojik Cv biçim
  • Yerleşim: Klasik Cv
  • Yazı Fontu: Roboto ya da Arial. Başlıklar için 12 içerik için 10 punto kullanılmalıdır.
  • Fotoğraf: Sekreterlik için gereklidir. Resmi olmalı.
  • Sayfa Uzunluğu: 1 sayfa olması yeterlidir. Ancak 2 sayfayı geçmemelidir.

Cv örneğinizi tamamladıktan sonra eğer sizden word formatında istenmediyse pdf olarak kaydetmelisiniz. Bu özgeçmişinizde olası biçim bozukluklarının önüne geçecek ve cv pdf olarak kaydetmek hem başkaları tarafından değiştirilmesini engelleyecek hem de profesyonel bir izlenim verdirecektir.

Sekreter Cv Örneği Bölümleri

Sekreter cv örneği hazırlarken genel cv hazırlama kurallarına riayet edilmeli bazı kuralları zaten yukarıda belirttik. Ancak sekret özgeçmişi hazırlarken bazı bilgilerin öne çıkmasını sağlamalısınız. Bunlar dil bilgisi ve bilgisayar

Dil ve Bilgisayar

bilgisidir. Teknoloji ve iletişim ağının ilerlemesi ile birlikte şirketler artık ulusal bir pozisizyon göstermektedir. Bu nedenler sekreterler için yabancı dil önemlidir. Eğer halen bir yabancı diliniz yoksa bunu hemen bir eğitimle tamamlamanız ve belgelendirmeniz gerekir. Bunun dışında bilgisayarı ne seviyede kullandığınızda önemlidir. Bu konuda bildiklerinizin tamamını yazmalısınız. Tıbbı sekreterin ilaç bilgileri girebilmesi için ya da hasta takibi için bilmesi gereken programlar vardır. İdari sekreterler word, excel programlarını kullanmayı bilmeli, sunum hazırlamak için power point’i bilmeli ve diğer kayıt ve takip programlarını kullanabilmelidir.

Iş Deneyimi

Sekreterler tecrübelerini yazarken ters kronolojik sırayo takip etmelidir. Yani en son çalıştığınız işi en başta yazmalısınız. Eğer çok fazla tecrübeniz varsa sadece en alakalıları yazabilirsiniz. İş deneyimini yazarken işe giriş ve çıkış tarihleri, şirket bilgileri, görev ve sorumluluklarını mutlaka yazmanız gerekir. Bunun dışında eğer uluslararası bir şirket ya da farklı bir şehir ise bununda bilgisini yazmanız yararınıza olacaktır.

Sertifikalar

Mesleğinizla alakalı tüm sertifika ve kursları yazmanız gerekir ne zaman alındığı hangi kurumdan alındığı ve varsa geçerlilik sürelerini belirtmeniz gerekir.

Sekreter Cv Örnekleri

Tüm bu yazılanlara dikkat ederek hazırlayacağınız cv örneği sizleri diğer adayların önüne geçirecektir. Sekreter Cv örneği hazırladıktan sonra yakın bir arkadaşınıza ya da ailenizden birine incelemesi için ricada bulunun. Sekreter cv örnekleri için basit cv örneklerimizi kullana bilir, boş cv örneklerimizden beğendiğiniz birini ücretsiz edinebilirsiniz. Tek yapmanız gereken Cv indir butonuna basarak özgeçmişinizi ücretsiz olarak düzenleyebilirsiniz.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.