Öğretmenler İçin Cv Nasıl Oluşturulur

Öğretmen Cv Örnekleri
Öğretmen Cv Örnekleri
Öğretmen Cv Örnekleri

Bir öğretmenin almış olduğu eğitim ve sertifikaların çokluğu, öğretim işlerinin çokluğu nedeniyle cv oluşturması zor ve karmaşık gelebilir.

Bir ilkokul öğretmeni, lise öğretmeni,okul öncesi öğretmeni veya herhangi bir branş öğretmeni olabilirsiniz. Cv hazırlama konusunda kararsız veya endişeliyseniz yazımızın devamını okuyun.

Günümüzde özel okulların sürekli artması öğretmen ihtiyacının da artması anlamına gelmektedir. MEB verilerine göre yaklaşık olarak 15 bin civarı özel okul bulunmakta ve her yıl 2 bin civarında özel okul açılmakta.

Sizler yeni açılan bir okulda veya mevcut konumunuzda değişikliğe gitmek yönetici olarak görev almak isteyebilirsiniz.

Temel olarak bir öz geçmişte yer alan başlıkları kullanılmaktadır. Eğitim Bilgisi,İletişim Bilgisi,İş deneyimi gibi. Bunların yanında bir öğretmen olarak ekleyebileceğiniz Sertifikalar, Başarılar, Ödüller ve İlgi Alanları da bulunmaktadır.

Öncelikle cv’nizi hazırlamaya başlamadan önce bir liste yapmanız gerekmektedir. Öz geçmişinize ekleyebileceğiniz her şeyin bir listesi. Daha sonra bunları cv’nize eklemek için en alakalı olanları size fayda sağlayabileceğiniz konuları belirleyin.

Her öz geçmiş müracaat edeceğiniz alana veya okula yönelik hazırlanmalıdır. Yüzme eğitimi veya sertifikası almış bir öğretmenin havuzu bulunmayan bir okula müracaat ederken bunu ekleyip eklememesi gerektiğini iyi bilmelidir. Cv hazırlarken sadece işinize veya iş verenin işine yarayabileceğini düşündüğünüz özellikleri veya becerileri ekleyiniz.

Sertifikalar konusunda her öğretmenin alması gereken sertifikaları ekleyin.Bunların dışında almış olduğunuz sertifikaları ekleyip eklemediğinizi kontrol ediniz.

Öz geçmişinize profesyonel bir ön yazı eklemeyi unutmayınız. Bir ön yazı yazarken işverene neler yapabileceğinizi belirtmeniz gerekir. Ön yazının cv ‘nizin üst kısmında bir kaç satırdan oluşmalıdır. Kendinizi övmeyin veya kendi hedeflerinizi belirtmeyiniz.

Dinamik ders planları oluşturmak için öğrencinin güçlü ve zayıf yönlerini ele alarak geri bildirimden yararlanır. Öğrencilerin Sınıf davranışını etkin bir şekilde yönetmek için empati ve diğer duygusal zeka becerilerini kullanma becerisine sahip.

ön yazı örneği

Bunların dışında bir öğretmenin öz geçmişine ekleyebileceği diğer yönleri.

 • Referans
 • Örnek bir ders planı
 • Sertifikalar
 • Transkript
 • Elektronik pörtföy

Öğretmen Cv Örnekleri İncelemek İçin Lütfen Tıklayınız

okuyucu yorumlarıYORUMLAR
   Yazar4 yıl önce

   Teşekkür ederim