Temiz Basit Cv

Cv Nasıl Hazırlanır.2019 Cv Hazırlama Teknikleri

Mevcut iş ilanları kaçırmamak için bunları fırsata dönüştürmek binlerce başvuru arasında öne çıkmak istiyorsanız etkili bir cv örneği hazırlamanız gerekmektedir.

Cv hazırlama konusu yabana atılacak bir konu değildir. İnternet sitelerini dolaşarak bulduğunuz cv örnekleri ile fark yaratamazsınız. Bizlerin yayınlamış olduğu cv örnekleri sizlere sadece örnek bir şablondan öteye geçmez. Peki ne yapabiliriz.

Etkili Bir Cv Nasıl Olmalıdır.

Etkili bir cv yazmadan önce elinize bir kağıt kalem alıp ilk başta kendinizi tanıyınız. Bizlerin en büyük sorunu kendimizi tanımamız yeteneklerimizin farkında olmamamızdan kaynaklanıyor. Bu güne kadar hangi işlerde çalıştınız, Bu işlerde görev yaparken şirketinize hangi katkıları sağladınız, İş deneyiminiz sizlere neler kattı,Hangi eğitimleri ve sertifikaları aldınız gibi hiç bir detayı atlamadan kağıda dökünüz. Bir hafta çalıştığınız veya yeni mezunlar için staj yaptığınız işler dahil hepsini kağıda dökünüz.

Daha sonra eğer adınız ve soyadınızı içeren bir e-posta hesabınız yoksa hemen şimdi yazıyı okumayı bırakıp kendinize bir eposta hesabı açın. Bu e posta hesabınız herkes tarafından bilinen hesaplardan alınmalı.Nedir bunlar gmail.com, hotmail.com, yandex.com gibi hesaplardan alınmalı adsoyad@gmail.com veya soyadad@gmail.com gibi bir eposta hesabı alın. Bahstsızbedevi@ggg.com, isyankarasik@ felan gibi e-posta hesapları ile bir sıfır geride başlarsınız.

Güzel bir fotoğraf edinin veya çekin. Fotoğraf ülkemiz için önemlidir. Bakın ABD’de fotoğraflı cv vermek ayrımcılık olarak kabul edildiğinden kanunen yasaktır ama bizler sıcak kanlı pozitif insanlarız işe alacağımız kişinin şöyle bir resmine bakmak isteriz. Onu görmek isteriz o yüzden gayet resmi bir şekilde çekilmiş, kravatlı çeketli gömlekli bir fotoğrafınız olsun. Ama yıllar önce çekilmiş bir fotoğraf değil güncel olmalı.

Bu üç konudan bahsettikten sonra diğer ana başlıklar ile devam edebiliriz.

Giriş ve İletişim Bilgileri

Cv örneğimizin en başında Ad SOYAD hemen altına uzmanlık alanımızı belirtmeliyiz. Adresi yazarken kapı numaranıza kadar yazmanıza gerek yoktur semt ilçe şeklinde yazmanız yeterlidir. Hiç tanımadığınız biri gelip sizden bu bilgileri isterse verebilirmisiniz ? Daha sonra Gsm Numaranız ve Eposta adresiniz şeklinde bitirilmelidir. Facebook instagram vb bilgilerin yazılmasını doğru bulmamaktayım.

Kişisel Bilgiler

Yine maalesef ülkemizde cv hazırlarken ik personellerinin dikkat ettiği veya iş ilanları sitelerinde bu kriterlere göre eleme yapıldığı bir alan.Kişisel Bilgilerimiz

Kişisel bilgiler alanında neler yer almalı: Medeni Durum daha sonra Askerlik Durumu,Doğum Tarihi,Doğum Yeri,Ehliyet Bilgisi ve Uyruk gibi bilgilere bunun dışında tavsiye olarak Toplam Tecrübe ye ay/yıl şeklinde yer vermemiz gerekir.

Eğitim Bilgileri

Eğitim bilgileri konusunda artık standartların dışına çıkmanız lazım. Bölüm,Üniversite,Mezuniyet tarihinin altına okulda edindiğimiz bilgiler,Gönüllü Çalışmalarımız,Projelerimiz gibi bilgilere de yer vermemiz gerekmektedir. İlköğretim okulu bilgisinin çok bir önemi yoktur en fazla lise bilgisi ki üniversite okuyanlar için veya düz lise okuyanlar için bu bilgi bile gereksizdir. Yani bana göre gereksiz tabi ama görmek isteyecekleri için Lise bilgisinide yazmanızda yarar olabilir. Gerçi bazı kurumsal firmaların cv örnekleri incelendiğinde ilköğretim bilgisini istediğide görülmektedir.

İş Deneyimi

Geldik bir diğer can alıcı noktaya. Aslında çok fazla tecrübesi olan insanlar için en rahat bölümlerden biridir. Ama yeni mezunlar için endişe verici cv yazmamızı karamsarlaştıran bölüm.

İş deneyimi bölümümüzde Daha önce çalıştığımız şirket,pozisyon ve çalışma tarihi yer almalı. Bunların dışında dikkat edeceğimiz noktalar şunlar olmalı. Şirket hakkında kısa bir bilgi. Hangi alanlarda faaliyet gösterdiği mümkünse parantez içinde yazılmalı. Daha sonra maddeller halinde görev ve sorumluluklarınıza ilişkin bilgiler. Şirketteki başarılarınız varsa ödülleriniz. Şirkete kazandırmış olduklarınız belirtilmeli.

Eğer daha önce bir iş tecrübeniz yoksa ki herkesin mutlaka bir iş tecrübesinin olduğuna ama insanlarımızın bunu dikkate almadığını düşüncesindeyim. Günü birlik işleriniz, part time çalıştığınız işleri ekleyebilirsiniz. Üniversite veya lise okurken staj yapmışlığınız mutlaka olmuştur bunları eklemelisiniz. Staj yapmak bir şirketin veya kurumun nasıl işlediği mesai kavramı, görev kavramı gibi bilgilerin artık sizde mevcut olduğunun göstergesidir. Günü birlik yapmış olduğunuz işler çalışkan ve gayretli olduğunuzu gösterir.

Bu temel başlıklardan sonra Referanslarınız, Mesleki Kurs ve seminerleriniz,İlgi alanlarınız ve Hobileriniz ki bu konuda detaylı bilgi almak için lütfen okuyunuz. Çünkü Hobiler ve ilgi alanları çok yanlış yorumluyoruz. Hobi olarak kitap okumak veya Futbol tarzı şeylerin yazılması yanlıştır.

Cv’mizi hazırlarken basit çok fazla detaya inmeden işverenin işine yarayabilecek bilgilerden oluşturmalıyız. Yanlış bilgilerden kaçınmalıyız.

Artık şirketler için cv içerisinde bir ön yazının daha olumlu bir sinyal bıraktığını söylemektedir. Bu konuda iletişim bilgileriniz hemen altına 3-4 satırlık bir ön yazı yazmanız yararınıza olacaktır. Bir ön yazının nasıl yazılması gerektiği konusunda sitemizdeki yazılarımızı inceleyebilirsiniz. 3. Tekil şahıs anlatımı gibi kendiniz hakkında kısa net bir bilgi ve şirkete katabilecekleriniz hakkında bir yazı olmalıdır.

Yazım düzeninden bahsedecek olursak. Times New Roman ve 11 punto başlıklar için 12 punto kullanabiliriz. Tek sayfaya sığdırma önerileri için bu linki inceleyebilirsiniz.

Sonlara doğru biraz konuyu dağıtmış gibi olduk ama genel geçer ve önemli gördüğüm noktalardan kısaca bahsetmek istedim.

Sitemizde Yer Alan Öz Geçmiş Örnekleri

Pazarlama Uzmanı CV Örneği
Pazarlama Uzmanı CV Örneği
Pazarlama, her endüstriyi...

Sade cv örnek
Sade cv örnek
Sade cv örneği Ön...

Basit Cv Örneği
Basit Cv Örneği
iş başvurularında...

Fotoğraflı Cv Örneği
Fotoğraflı Cv Örneği
Fotoğraflı cv örneği...

Fotoğraflı Cv Örneği
Fotoğraflı Cv Örneği
Fotoğraflı cv örneği ...

Resimli Detaylı Cv Örneği
Resimli Detaylı Cv Örneği
Microsoft Office Word...

Sade Cv Örneği 2
Sade Cv Örneği 2
Bir başka sade bir şekilde...

Boş Cv Örneği Fotoğraflı
Boş Cv Örneği Fotoğraflı
Kariyer planlamasında...

Fotoğraflı Boş Cv Örneği
Fotoğraflı Boş Cv Örneği
Boş Cv Örneği Türkiyede...

Fotoğraflı Cv Örneği 3
Fotoğraflı Cv Örneği 3
Fotoğraflı cv örneği...

Fotoğraflı Cv Örneği 2
Fotoğraflı Cv Örneği 2
Fotoğraflı cv örneği ...

Basit Öz Geçmiş Örneği
Basit Öz Geçmiş Örneği
Microsoft office Word...

Fotoğraflı Cv
Fotoğraflı Cv
Yan sütunda profil bilgilerinin...

Fotoğraflı Cv Örneği
Fotoğraflı Cv Örneği
Fotoğraflı CV Örneği ...

Avukat Cv Örneği Sade
Avukat Cv Örneği Sade
Avukatlar için sade...

Word Boş Cv Örneği
Word Boş Cv Örneği
Boş cv örneği. Microsoft...

Güvenlik Görevlisi Cv Örneği
Güvenlik Görevlisi Cv Örneği
Güvenlik görevlileri...

Bilgi Teknolojileri Uzmanı Cv Örneği
Bilgi Teknolojileri Uzmanı Cv Örneği
Bilgi Teknolojileri Uzmanları...

Fonksiyonel Öz geçmiş
Fonksiyonel Öz geçmiş
Fonksiyonel Öz geçmiş...

Öğretmen Öz Geçmiş Örneği
Öğretmen Öz Geçmiş Örneği
Web sitemiz editörleri...

Akademik Cv Örneği
Akademik Cv Örneği
Akademisyenler için...

1 Yorum

  1. Detaylı bir yazı olmuş tebrik ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir