Yeni Mezun Cv

Yeni Mezun Cv Hazırlama Önerileri

Yeni Mezun Cv hazırlama yazımızda bahsedebileceğimiz öneriler; Öğrenim hayatınız sona erdiğinde muhtemelen ailenizden veya devletten almış olduğumuz ödeneğimizde kesilmeye başlamıştır. Cep harçlığımızı çıkarmak için başka bir yol bulmanız gerekecek ve bu muhtemelen yarı zamanla bir işe başlamak olur. Bunu başarabilmek içinde işverenin size işe alması için iyi hazırlanmış kendinizi kanıtlayabilecek bir cv’ye ihtiyacınız olacaktır.

Sizlere bunu en iyi şekilde hazırlayabilmeniz için geleceğinizi güvence altına almak ve hak ettiğiniz ücreti almanıza yardımcı olabilmek için kullanışlı bir yazı yayınladık!

Hedeflerinizi Belirleyin

Başvuracağınız iş için bu işe ihtiyacınız olduğunu maddi olarak değil onlara neler sunabileceğiniz bir ön yazı yazınız. Bu ön yazı kısmı size önemli bir fırsat sağlayacaktır. Bununla ilgili çok fazla ayrıntıya girmenize gerek yok iş görüşmesine çağrıldığınızda bu konuda daha fazla konuşabileceksiniz.

Becerilerinize ve ilgi alanınıza odaklanın. Bunları müracaat edeceğiniz iş yolu ile nasıl geliştireceğine odaklanın.

Tutarlı Olun

Yeni Mezun Cv hazırlamak istediğinizde doğru yada yanlış yol yoktur. Yalnızca kilit nokta olan ve bir çok kişinin cv örneği hazırlarken göz ardı ettiği şey olan tutarlılık ve akıcılığı sağlamanız gerekir.

Bunu başarmak için sitemizde yer alan yazıları inceleyiniz. Aynı fontu ve yapıyı kullanmanız gerekir. Örneğin başlıklarınız 12 punto metinler 11 punto ile yazılmalıdır. Başlıklar için Arial Bold metinler için Arial yazı tipini kullanın. İdeal bir cv hazılrmak için genel kanıya göre okunabilirliği artırmak için paragraflardan sonra 2 punto boşluk bırakılmalıdır.

Hedeflerinizi Listeleyin

Öğrenim hayatı yeni biten biri için muhtemelen konuşabileceğiniz çok fazla iş tecrübeniz yok. Bunun yerine hedeflerinizden ve amaçlarınızdan bahsedin. Hayatta ulaşmak istediğiniz şeyin ne olduğunu düşünün. Ne yapmayı hayal ediyorsunuz? Hangi hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak? Bu soruları cevapladıktan sonra ön yazınızda belirtin.

Eğitim Başarınızı Vurgulayın

İş deneyimine sahip olmadığınız için eğitim başarılarınızı öne çıkarmanız gerekir. Diploma notunuz veya sınav puanınız elde ettiğiniz yüksek dereceler çok çalışmak için istekli olduğunuzu kanıtlar.

Ders Dışı Faaliyetlerinizi Dahil Edin

Yeni Mezun Cv içeriğinizi artırmak için ders dışı katılmış olduğunuz etkinlikleri belirtebilirsiniz. Örneğin Futbol Takımının kaptanıysanız bundan bahsedebilirsiniz. Bunun dışında okul dışında uğraşmış olduğunuz hobilerden bahsedebilirsiniz. Örneğin Dans Etmek, başka bir dil öğrenmek. Bu sizin yeni sorumluluklar almaya istekli olduğunuzu gösterecektir.

Becerilerinizi Belirtiniz

Başarılarınız yanı sıra cv nize ekleyebileceğiniz becerilerinizden bahsedin. Örneğin Tasarım ve İdari beceriler veya bilgisayar becerileri

İstihdam Geçmişinizi Dahil Edin

İş tecrübeniz az olması nedeniyle daha önce günübirlik olarak yapmış olduğunuz işlerden bahsedebilirsiniz.Bebek bakıcılığı. köpek gezdirme, tarlada çalışma gibi bir iş olsa bile he pozisyon için değerli olabilir.

Referanslar

Yeteneklerinizi doğrulayabilecek kişiler ekleyiniz.Okul Müdürü,Okul Öğretmeni veya okuldışı bir eğitmeni referans olarak ekleyebilirsiniz.Bu sizi güvenirli kılacaktır.

Öneriler

Tüm bunları tamamladıktan sonra cv örneğiniz hazır olduğundan emin olmak için bir gün sonra tekrar inceleyiniz ve özgeçmiş örneğinizi bir arkadaşınıza veya aile üyesine inceletin. Onlardan sizlere geri dönüşüm yapmasını isteyiniz.

Yapılan bir araştırma neticesinde yeni mezunların özgeçmişleri incelenirken iş deneyimi olmadığı için insan kaynakları personeli tarafından en çok dikkat edilen noktaların Askerlik Durumu ve yabancı dil bilgisi olduğu tespit edilmiştir. Bu sonuca göre yeni mezunları özgeçmişlerini hazırlarken bu iki alana dikkat etmeleri gerekmektedir.

Yeni Mezun Cv Örneklerimizi İnceleyiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir